Ferry Víšek


O Ferry Víškovy dnes bohužel nejsou dostupné skoro žádné informace, neznámé nadále zůstává jeho datum a místo narození. Víme pouze to, že hrál v několika kabaretech jako imitátor dětí. Po roce 1925 začal parodovat Vlastu Buriana. Byl jedním z prvních imitátorů  tohoto krále komiků. Byl tak přesvědčivý, že ho dokonce Vlasta Burian angažoval do svého divadla.

Byl ve své době tak populární, že dokonce své parodie na Vlastu Buriana vydal na gramodeskách. Úspěšné bylo vydání pokračování o Hadimrškovy, podle známého filmu s Vlastou Burianem To neznáte Hadimršku (1931). Scénka se jmenovala „Hadimrška v civilu“. Na gramodeskách byli vydány i různé anekdoty, které Víšek namluvil hlasem, který je k nerozeznání od Burianova hlasu.

Po natočení těchto různých skečů, anekdot atd. mu náš film nabídl i dvě role. V roce 1932 ho režisér Innemann obsadil do větší role podomka Josífka ve filmu Šenkýřka „U divoké krásy“, v tomto filmu parodoval Vlastu Buriana. V následujícím roce využil jeho popularity režisér Robert Zdráhal a obsadil ho do titulní role ve filmu Exekutor v kabaretu (1933).

Ferry Víšek imdb Ferry Víšek csfd

Ferry Víšek oblíbené filmy

54 Šenkýřka „U divoké krásy“
Šenkýřka „U divoké krásy“
1932
Exekutor v kabaretu
Exekutor v kabaretu
1933

1933Exekutor v kabaretufilm

1932Šenkýřka „U divoké krásy“film


Aktualizace osobnostního profilu Ferry Víšek: 5.7. 2018 17:48