Kristýna Badinková Nováková 40 let


Kristýnu Novákovou si divák vybaví v první řadě v souvislosti s její rolí Jindřišky v dnes již kultovním filmu Pelíšky, absolventka střední odborné škole specializační, obor cestovní ruch, a katedry alternativního a loutkového divadla DAMU toho však má za sebou mnohem více.

Měla zajímavé dětství, když jej z části (mezi pátým až desátých rokem) prožila v Egyptě, kde se její otec, odborník na zdravotnickou techniku, podílel na zavádění rentgenové techniky a různých jiných zdravotnických zařízení. 

Stojí za to si i poslechnout, jak se z holčičky stala herečka. Kristýna na to v jednom rozhovoru vzpomíná takto: „Kamarádka, kterou jsem poznala na základce, mě přivedla na dramaťák. Pak z něho vznikl soubor Bílá síť a jednou jsme měli na Vyšehradě naše představení. No, a tehdy se na nás přišel podívat režisér Petr Koliha a pozval mě na kamerovky na roli Agáty do filmu Výchova dívek v Čechách.“ Velmi brzy poté už následovala její životní role v Pelíškách. 


24.4.1983
Praha, Československo
Kristýna Badinková Nováková csfd

LíbánkyKuky se vrací3 sezóny v pekleDvojkaDěti nociTaková normální rodinkaChyťte doktoraRo(c)k podvraťákůRána z milostiMilenci a vraziPátek čtrnáctéhoSvětlu vstřícBrnění a rolničkyPelíškyJak jsme natáčeli s TomemVýchova dívek v ČecháchPřípady mimořádné MartySpecialistéTřídní schůzkaTemný KrajJá, MattoniV.I.P. vraždyStopy životaKriminálka AndělŽivot a doba soudce A. K.AféryOrdinace v růžové zahradě


Aktualizace osobnostního profilu Kristýna Badinková Nováková: 12.12. 2022 18:18