David Straiton


David Straiton je uznávaný televizní a filmový režisér, který se ujal režie dvouhodinové premiérové epizody seriálu Firma, který byl natočen podle románu Johna Grishama v hlavní roli s Joshem Lucasem. Straiton režíroval více než 50 televizních seriálů, včetně 17 dílů seriálu House ověnčeného cenami Emmy a Zlatým glóbem®. Režíroval též sedm pilotních seriálových dílů, z nichž pět se pak dále natáčelo.

Davidova profesní dráha začala v MTV Networks v New Yorku, záhy se však začal věnovat režírování reklam a hudebních videí. V roce 1996 se přestěhoval do Los Angeles a začal tam pracovat jako příležitostný režisér. Jeho prvním průlomem byl Providence pro NBC, následovaly stálé zakázky, kupříkladu na La Femme Nikita, Dawson’s Creek či Dark Angel. A když se ukázalo, že dokáže postavit pilotní díl, často režíruje jednu i více z prvních šesti epizod nových seriálů.

David Straiton je pověstný nejen svým talentem a respektem ke ztvárňované látce, ale také dobrými vztahy s herci. Chce i nadále profesionálně vyvíjet, a proto si založil vlastní produkční společnost a spojil se s několika spisovateli a dalšími spolupracovníky, kteří mají originální nápady a intelektuální zázemí pro práci jak v televizi, tak ve filmu. Velká studia už několik jeho projektů začalo rozvíjet. Vedle těchto “průmyslových” projektů se David též zapojuje do různých slibných podnikatelských aktivit.

David Straiton imdb David Straiton csfd

David Straiton oblíbené filmy

41 Noční svět: Vznik života
Noční svět: Vznik života
1999
42 Fotograf
Fotograf
1998

1999Noční svět: Vznik životaTV film

1998Fotograffilm


Aktualizace osobnostního profilu David Straiton: 22.7. 2018 01:07