Akshay Kumar 56 let


Akshay Kumar, narozen jako Rajiv Hari Om Bhatia 9. září 1967 v Paňdžábu, dnes patří mezi špičku bollywoodských herců. Začínal na začátku 90. let v celé řadě akčních filmů a v současnosti má na kontě kolem 100 titulů. Stal se známým díky účinkování ve filmech ze série Khiladi (indické obdoby série Jamese Bonda). Jeho talent ale mnohonásobně překračuje akční žánr a tak v rámci nejrůznějších dramat a romantických filmů realizuje často svůj nevšední komediální talent.

Po celá 90. léta byly známé jeho vztahy s filmovými partnerkami, což vyvrcholilo v roce 2001 svatbou s Twinkle Khannou. Khanna poté odešla z filmového průmyslu a dala Aksahoyovi syna Aarava. Dnes je spolumajitelkou firmy, která se zaměřuje na návrhy interiérů, a společně s manželem produkuje filmy pod hlavičkou jejich společnosti Hari Om Entertainment Co. Z jejich dílny vyšly například komedie ACTION REPLAYY (2010) nebo TEES MAAR KHAN (2010). V nich se Akshayovi staly partnerkami Aishwarya Rai Bachchan a Katrina Kaif.

S Katrinou si ostatně zahrál již v sedmi filmech, před TEES MAAR KHAN to byly HUMKO DEEWANA KAR GAYE (2006), NAMASTEY LONDON a WELCOME (2007), SINGH IS KINNG (2008), BLUE a DE DANA DAN (2009).

Klíčovým rokem Akshayovy kariéry se stal rok 2007, ve kterém měl samé komerční hity. A zahrál si také sám sebe v OM SHANTI OM. Tomu předcházely dvě ceny Filmfare za nejlepšího zlosyna v AJNABEE (2001) a za nejlepšího komika v GARAM MASALA (2005).


9.9.1967
Amristar, svazový stát Paňdžáb, Indie
Akshay Kumar csfd

OMG 2SelfieeThe Great Indian RescueBachchhan PaandeyCuttputlliRaksha BandhanRam SetuSamrat PrithvirajAtrangi ReBellbottomSooryavanshiLaxmiiGood NewwzHousefull 4KesariMission Mangal2.0GoldPad ManSimmbaJolly LLB 2Naam ShabanaToilet - Ek Prem KathaAirliftDishoomHousefull 3RustomBabyBrothersGabbar is BackHey BroSingh Is BliingEntertainmentHolidayThe ShaukeensBha Ji in ProblemBombay TalkiesBossOnce Upon a Time in Mumbaai DobaraSpecial ChabbisHousefull 2JokerKhiladi 786OMG: Oh My God!Rowdy RathoreBreakawayChalo DilliDesi BoyzPatiala HouseThank YouAction ReplayyHousefullJaane Kahan Se Aayi Hai!Khatta MeethaTees Maar Khan8 X 10 TasveerBlueChandni Chowk to ChinaDe Dana DanNeuvěřitelná láska


Aktualizace osobnostního profilu Akshay Kumar: 31.10. 2023 15:01