Idris Elba 51 let


Světlo světa spatřil Idrissa Akuna Elba poprvé 6. září 1972 v Londýně, narodil se jako jedináček ghanské matce a sierroleonskému otci. Školu nedodělal a opustil ji v šestnácti letech, brzy poté se stal členem National Youth Music Theatre. Pár let se živil jako DJ v nočních klubech a jeden čas i jako dělník v automobilce Ford. V hudební sféře vystupuje pod jménem DJ Big Driis nebo Big Driis the Londoner, DJství se věnuje i v současnosti a k tomu ještě nahrává své vlastní songy.

Průlomový boom nastal seriálem THE WIRE, postavu Stringera Bella si střihl v třiceti sedmi epizodách a získal si tak své publikum i kritiky a v seriálu vydržel do roku 2004. S většími nabídkami se znovu setkal až v roce 2007, přijal roli v DVACET OSM TÝDNŮ POTÉ a v KRVAVÉ SKLIZNI s Hilary Swank, velkým úspěchem mu ovšem byla až role Tanga v AMERICKÉM GANGSTEROVI, za kterou ho spolu s ostatním obsazením nominovali na Screen Actors Guild Awards.

Detektiva předvedl na MATURITNÍM PLESE a v Ritchiově ROCKNROLLE pro změnu zlodějíčka. Docela neznámé snímky v jeho kariéře se tak změnily na ty znělejší, jako například NENAROZENÍ s Garym Oldmanem či hollywoodský blockbuster PARCHANTI. Ještě v roce 2010 vyjde film CHMATÁCI o bankovní loupeži a o rok později komiksová adaptace THORA, ve kterém ztvární Heimdalla. Na televizní obrazovky se vrátil jako rozpolcený dektektiv v britském krimi dramatu LUTHER.

V soukromém životě je fanouškem Arsenalu a je rozvedený. Z manželství, které trvalo čtyři roky, si odnesl dceru Isan (nar. 2002).


6.9.1972
Hackney, Londýn, England, Velká Británie
Idris Elba csfd

Alive AloneSonic the Hedgehog 3The TrapLuther: Pád z nebesVyproštění 2BestieJežek Sonic 2Thor: Láska jako hromTři tisíce let touhySebevražedný oddílTím tvrdší je pádBetonový kovbojCatsRychle a zběsile: Hobbs a ShawAvengers: Infinity WarHora mezi námiTemná věžThor: RagnarokVelká hra100 StreetsDen dobytí BastilyHledá se DoryKniha džunglíStar Trek: Do neznámaZootropolis: Město zvířatAvengers: Age of UltronBestie bez vlastiGunman: Muž na odstřelPro dobrotu na žebrotuSecond ComingMandela: Dlouhá cesta ke svoboděPacific Rim - Útok na ZemiThor: Temný světPrometheusGhost Rider 2ThorGangsteřiLegacyParchantiNenarozeníPosedláHloubka dušeMaturitní plesRocknRolla28 týdnů potéAmerický gangsterKrvavá sklizeňRodina na prvním místěSpolečné VánoceAll in the GameGospelNěkdy v dubnuWorld of TroubleJediná láskaPřípady inspektora Lynleyho: Prkna, jež znamenají smrtUkradni, co můžeš!Nekonečná pártyTchyněÚnos letadla


Aktualizace osobnostního profilu Idris Elba: 31.10. 2023 07:56