Beau Bridges 81 let


Beau Bridges, narozený právě 2 dny po útoku na Pearl Harbor 9. prosince 1941 v Los Angeles jako Lloyd Vernet Bridges III, je synem slavného herce Lloyda Bridgese a jeho vysokoškolské lásky, Dorothy Dean Simpsonové. Přezdívku Beau dostal od své matky a otce podle syna Ashley Wilkese z knihy Gone with the Wind, kterou oba v té době četli. Beau je také bratrem herce Jeffa Bridgese, který přišel na svět o osm let později. Jeho sestra, nejmladší ze sourozenců, již herečka není.

Jako mladík se chtěl stát spíše basketbalovou hvězdou – nejprve hrál v prvním ročníku na vysoké na University of Kalifornia v LA (UCLA), poté přestoupil na University of Hawaii. Zejména kvůli své výšce (178 cm) si však uvědomil, že v basketbalu nikdy excelovat nebude, a tak po zakončení studií pokračoval ve svém herectví (již tehdy měl za sebou několik rolí v TV seriálech). Konkrétně např. menší roli v TV seriálu svého otce SEA HUNT. Jeho filmografie v 60. a 70. letech čítá několik desítek rolí v TV seriálech, občas se objevil i v nějakém menším filmu. Z jeho mnoha filmových rolí stojí za zmínku např. akční komedie HONKY TONK FREEWAY (Dálnice do Zapadákova) z roku 1981, válečný IRON TRIANGLE (Železný trojúhelník, 1989) či DADDY´s DYIN´ WHO´S GOT THE WILL? (1990). V 80. letech také Beau režíroval (kromě několika TV snímků) i 2 filmy, a to: THE WILD PAIR (1987) a SEVEN HOURS TO JUDGEMENT (1988).

Po filmu THE WIZARD (1989, Čaroděj) se mu začalo říkat „Bublin´ Beau Bridges“ (bumbling=nemotorný) kvůli roli, ve které konstantně „provrávoral“ celým filmem. V roce 1995 účinkoval v prvních 2 epizodách nového seriálu THE OUTER LIMITS, kde si zahrál i se svým otcem a synem Dylanem (tehdy čtyřletým). Z novějších seriálů hrál také např. v THE AGENCY (2002-2003), EVERWOOD (2003), MY NAME IS EARL (2005-2007), WILL AND GRACE (2001) a mnohých dalších. Z přehledu jeho rolí je skutečně zjevné, že se jedná o abnormálně aktivního herce.

V dubnu 2003 získal svoji hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy vedle svého bratra Jeffa a otce Lloyda. 9 krát byl nominovaný na cenu Emmy, získal ji třikrát: v roce 1992 za hlavní roli v TV filmu: WITHOUT WARNING: THE JAMES BRADY STORY, v roce 1993 za vedlejší roli v THE POSITIVELY TRUE ADVENTURES OF THE ALLEGED TEXAS CHEERLEADER-MURDERING MOM, kde si zahrál po boku Holly Hunter a do třetice v roce 1997 za THE SECOND CIVIL WAR (Druhá občanská válka). Za první dva zmiňované obdržel i Zlatý Glóbus.


9.12.1941
Hollywood, California, USA
Beau Bridges csfd

A Christmas MysteryDreamin' WildOur Italian Christmas MemoriesTady cesta končíActing: The First Six LessonsNoc v Miami…SupervizedTwo/OneŽivot jde dálDirty PoliticsGalvestonVše o NiněChristmas in Angel FallsHora mezi námiSan PatriciosZáhada v květinářství: Držet jazyk za zubyZáhada v květinářství: Květiny na věčnostZáhada v květinářství: Utnuto v počátkuUnderdog KidsSíla nadějeRushlightsEdenKolumbovo náměstíNaboř a ujeďDěti mojeGame Time: Tackling the PastKluk mojí holkyThe Rockford FilesZachraňte Willyho 4: Útěk z pirátské zátokyZůstaň, prosímFamily PracticeHvězdná brána: Archa pravdyHvězdná brána: NávratMax PayneSingle with ParentsAmericanizing ShelleySpinning Into ButterTwo FamiliesBerlínské spiknutíDeset a půl stupně: ApokalypsaJá-tě-vidím.comŠarlotina pavučinkaOstrov samotyÚsměv10,5 stupněDebating Robert LeeEvel KnievelSíla lidskostiPoníženíBoys KlubNa palubě JednorožceFotrovinyLet sobaNa nepřátelské půděPíseň všedního životaŽivot k ničemuKdo seje vítrMalí velcí podvodníciP.T. Barnum, král cirkusu


Aktualizace osobnostního profilu Beau Bridges: 7.12. 2022 03:17