Danny Strong 44 let


Tento herec židovského původu, nevelký svým vzrůstem (měří asi okolo 157 cm), se narodil a vyrůstal v Manhattan Beach, v malé čtvrti jižně od Los Angeles. Vystudoval University of Southern California, obor Film a divadlo. Během svého studia zde získal cenu Jamese Pendeltona za hraní a stal se finalistou pro prestižní ocenění Irene Ryan, udělavanou Kennedyho centrem. Po univerzitě se ihned začal naplno věnovat budování své herecké kariéry. Dostalo se mu také nabídky stát se odborným asistentem na University of Southern California, kde v době letního semestru vyučoval herectví (ve věku 22 let se stal nejmladší osobou, které se kdy dostalo takové pocty).

Během příštích několika let se jeho herecká kariéra začala pomalu rozvíjet. Ať už se jednalo o pouhé hostování v televizních seriálech jako TAKOVÍ NORMÁLNÍ MIMOZEMŠŤANÉ, SHOW JERRYHO SEINFELDA či PLASTICKÁ CHIRURGIE S. R. O. , anebo účinkování v reklamě na nápoj Dr. Pepper. Po několika více či méně povedených filmech a štěcích přišly přece jen „viditelnější“ vedlejší role ve filmech MĚSTEČKO PLEASANTVILLE a SEABISCUIT. Zahrál si také v několika nezávislých filmech, např. v kritiky vychvalovaném snímku NOVÉ ŠATY. Snad ale nejvíce hereckého prostoru mu bylo dopřáno v postavě Gurkina, outsidera ze „cvokhauzu“ v americké teenagerovské komedii ze středoškolského prostředí KRÁLOVNA ROČNÍKU, kde si zahrál spolu s Amandou Bynes. Českým divákům může být více znám ze seriálů BUFFY, PŘEMOŽITELKA UPÍRŮ (kde s ním bylo původně počítáno pro postavu Xandera, ale nakonec si zahrál Jonathana Levinsona), a pak také z velmi populárního seriálu GILMOROVA DĚVČATA, kde po 4 sezóny ztvárňoval postavu Doylea McMastera, přítele Paris Geller.

Danny se pokouší prorazit také jako scenárista. Časopis Variety ho v roce 2007 jmenoval do Top 10 scénáristů, jejichž práci stojí zato sledovat. Jeho scénář NOVÉ SČÍTÁNÍ HLASŮ byl v tomtéž roce zvolen číslem jedna na tzv. Black List (výroční seznam scénářů, které si Hollywood vybírá k následné televizní realizaci). V tomto dokumentárním dramatu z prostředí prezidentských voleb, uvedeném 25. května 2008 na stanici HBO, režírovaném Jayem Roachem a produkovaném Sydney Pollackem a Paulou Weinstein, si zahráli takové herecké osobnosti jako Kevin Spacey, Laura Dern, Tom Wilkinson, John Hurt a Denis Leary.


6.6.1974
Manhattan Beach, California, USA
Danny Strong imdb Danny Strong csfd

Danny Strong oblíbené filmy

61 HUNGER GAMES: SÍLA VZDORU 2. ČÁST
HUNGER GAMES: SÍLA VZDORU 2. ČÁST
2015
61 HUNGER GAMES: SÍLA VZDORU 1. ČÁST
HUNGER GAMES: SÍLA VZDORU 1. ČÁST
2014
73 Komorník
Komorník
2013
70 Rebel in the Rye
Rebel in the Rye
2017
77 Prezidentské volby
Prezidentské volby
2012
77 Nové sčítání hlasů
Nové sčítání hlasů
2008

2018The Lost Symbolfilm

2017Rebel in the Ryefilm

2015Hunger Games: Síla vzdoru 2. částfilm

2014Hunger Games: Síla vzdoru 1. částfilm

2013Komorníkfilm

2013Making a Scenefilm

2012Prezidentské volbyTV film

2008Nové sčítání hlasůTV film


Aktualizace osobnostního profilu Danny Strong: 9.4. 2018 20:43