James Hetfield 54 let


James Alan Hetfield se narodil 3. Srpna, 1963 v Los Angeles. Tento introvertní frontman kultovní metalové formace Metallica vyrůstal v silně věřící křesťanské rodině. Po přestěhování do Kalifornského La Brea se začal na popud bratra věnovat hudbě a na střední škole hrál s kapelou Obsession. Jamese nejvíce ovlivnily kapely Led Zeppelin, Black Sabath, Deep Purple, Iron Maiden a jim podobné.

Po inzerátu v novinách Recycler se James seznámil s bubeníkem dánského původu Larsem Urlichem. Ten den dal základ vzniku největší metalové kapely všech dob, Metallicy. Skupina ve složení James Hetfield (kytara, zpěv), Lars Urlich (bicí), Kirk Hammett kytara) a Cliff Burton (basa-po jeho smrti nahrazen Jasonem Newstedem resp. Robertem Trujillem) brzy začala zaplňovat stadióny a haly po celém světě a dodnes prodala více než 100 milionů alb.

James Hetfield stojí autorsky za většinou největších hitů Metallicy. V průběhu let proslul řadou pódiových incidentů a jeho závislost na alkoholu dala v jisté době kapele přezdívku "Alcohollica". Navzdory všem problémům patří James Hetfield mezi nejuznávanější rockové autory všech dob.


3.8.1963
Los Angeles, California, USA
James Hetfield imdb James Hetfield csfd

James Hetfield oblíbené filmy

79 Metallica: Through the Never
Metallica: Through the Never
2013
72 Hero of the Day
Hero of the Day
1998

2013Metallica: Through the Neverfilm

1998Hero of the Dayfilm


Aktualizace osobnostního profilu James Hetfield: 11.3. 2018 20:50