Joe Mantegna 76 let


Joseph Anthony Mantegna se narodil 13. listopadu 1947 v Chicagu, ve státě Illinois. Tento charismatický herec s italskými kořeny má ve své filmografii přes dvě stovky snímků a působí jako filmový herec, producent, spisovatel a režisér.

Jeho prvním účinkováním ve filmu se stala role ve filmu MEDUSA CHALLENGER (1977). V dalších filmech, z nichž můžeme zmínit např. PLEVEL (1987), HRÁČSKÉ DOUPĚ (1987) nebo CRITICAL CONDITION (1987), si vyzkoušel celé spektrum různých rolí a charakterů a to dramatických i komických. Jednou z jeho divácky nejznámějších rolí je postava Joeyho Zasy, gangstera z Coppolova KMOTRA III (1990).

Pro milovníky seriálu SIMPSONOVI v originálním znění může být známý jeho hlas, který propůjčil postavě Tlustého Tonyho, šéfa spriengfieldského podsvětí a mafiánského bosse. Tato rolička mu přirostla k srdci, což dokazuje i jeho výrok: "If Fat Tony sneezes, I want to be there." (Pokud Tlustý Tony jenom kýchne, chci být při tom.)

V sezóně 1990-1991 hostoval v komediální show SATURDAY NIGHT LIVE. V roce 2004 převzal na festivalu italského filmu v Los Angeles cenu za celoživotní dílo.


13.11.1947
Chicago, Illinois, USA
Joe Mantegna csfd

The FriendlyRolling ThunderThe Bronx BullKill Me, Deadly10 Cent PistolCompulsionAuta 2Na sv. ValentýnaLonely StreetMy SuicideThe AssistantsThe House That Jack BuiltChildlessHank a MikeLiga spravedlivých: Nová hraniceNeplodná obranaThe Last Hit ManWest of BrooklynČervený pásCougar ClubElvis a AnabelleNahá kořistPříběhy z USASimpsonovi ve filmuMladej a jáNine LivesPortrét šílenstvíAmeričanGriffinovic VánocePontormoStrýček NinoByl jsem mladým FaustemMother GhostŽeny proti mužůmCena mlčeníLabutí trumpetkaLagunaOff KeyTurbulence 3: Heavy MetalWalking ShadowLakeboatMore Dogs Than BonesThe Last ProducerZáhadné zmizeníKurýrMalé hříchyMaximální turbulenceMy Little AssassinNespoutaná volnostTělo a dušeEpidemie láskyError in JudgmentJerry & TomMafiánský synekRat PackThe Great Empire: RomeThe Wonderful Ice Cream SuitA Call to RememberMerry Christmas, George Bailey


Aktualizace osobnostního profilu Joe Mantegna: 28.5. 2024 09:44