Magdalena Zimová 50 let


Narodila se jako Magdalena Matejková 27.1.1974 v Trenčianských Teplicích. Po střední škole byla přijata na pražskou katedru alternativního divadla DAMU, kterou absolvovala v roce 1997. Ještě před absolvováním získala angažmá v divadle DRAK v Hradci Králové (1995-1999). Zde vystupovala hlavně v inscenacích Jakuba Krofty.

Česká televize uvedla tyto inscenace výše zmíněného divadla, ve kterých Madalena Zimová vystupovala: JAK JSEM SE ZTRATIL (2002), MAŠKARÁDA ČILI FANTOM OPERY (2009), FAIDRA (2009) a BĚSI (2008).

Ve filmu si poprvé zahrála v Trajkově MINULOSTI (1998) - společně se svým manželem Karlem Zimou a se svým bratrem. A v roce 2007 hrála v makedonsko-české road-movie nazvané MOVIE - téhož režiséra, postavu "dívky volnějších mravů".

Jinak se objevuje spíše jako televizní herečka - v několika televizních filmech a pohádkách, ale také ve známých seriálech KRIMINÁLKA ANDĚL, COMEBACK, TRAPASY, ZÁZRAKY ŽIVOTA, ovšem rolí, kterou nejvíce vešla ve známost televizních diváků byla sestřička Míša v seriálu ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ.


27.1.1974
Trenčianske Teplice, Československo
Magdalena Zimová csfd

Hlas pro římského králeZtraceni v MnichověModrý tygrVe stínuPohádkové počasíBoží duhaKdo hledá, najdeTajemná truhlaRajónové bluesHodný chlapecMinulostHra se smrtíDabing StreetDáma a KrálModrý kódSpecialistéSvět pod hlavouStopy životaVraždy v kruhuSvatby v BenátkáchVinařiČeské stoletíComebackZázraky životaKriminálka AndělOrdinace v růžové zahraděTrapasyDruhý život Mistra Jana Husa


Aktualizace osobnostního profilu Magdalena Zimová: 5.6. 2024 17:45