Travis Pastrana 35 let


Travis Pastrana se narodil 8. října roku 1983 v Marylandu v USA Robertu a Debby Pastranovým. Jeho otec pochází z Portorika. Travis si dodnes dělá srandu, že porod byl jeho první backflip v životě, který ustál. Když mu byly tři roky postavili s otcem první buginu, ve které začal objevovat kouzlo motosportu. Na Vánoce 1987 pak dostal svou první motorku, v létě na to pak jel svůj první závod a samozřejmě ho vyhrál. Travis pro zábavu jezdil i na kole a jakoby nic vyhrál juniorské mistrovství Ameriky. Jeho největší vášní však zůstával motokros. První titul v amatérské sféře získal v roce 1992 a pak to ještě čtyřikrát zopakoval. Vynikal hlavně svým agresivním stylem, ale publikum ho milovalo hlavně pro skoky, kterým často věnoval štědrou dávku freestylu. Když dostal nabídku od stáje Suzuki, která však zakazovala freestyle aktivity při závodech, jeho matka ji odmítla podepsat se slovy: "Travis je dítě a vy mu nebudete zakazovat co ho baví."

To, že je freestyle motokros jeho život dokázal v roce 1999 když se velmi vážně zranil při tréninku na Lake Havas. Měl velmi těžký pád, při kterém si posunul páteř o několik centimetrů k pánvi. Dostal několik šroubů a kovových destiček na zpevnění a byl nějaký čas odkázaný na invalidní vozík, ale to Travise nemohlo zastavit a tak šest měsíců po této události vybojoval zlatou medaili na Gravity Games. V první sezoně profesionálního motokrosu získal i se zlomeným palcem první titul ve třídě 125ccm a na konci léta si ještě přidal vítězství na X-Games. V roce 2001 se stal nejmladším superkrosovým vítězem v historii. 2002 byl pro Travise zlomový rok. Trénoval jako utržený, ale v superkrosu se mu nepodařilo vybojovat ani jedno vítězství. Vždy vystřihl parádní skoky, ale závod zkazil. Vše vyvrcholilo na závodě v Daytonu, kde v cílovém skoku nedotočil backflip a ještě dostal pokutu, to ho namíchlo takovým způsobem, že s motokrosem skončil a od té doby dělá jen to co ho baví.

Osudový mu byl rok 2003, kdy přišlo nejtemnější období jeho života, při autonehodě, kterou Travis způsobil úblížil nejen sobě, ale i svému spolujezdci Mattu Bigosovi. Corvettu, ve které jeli totálně odepsal o strom, motor našli o padesát metrů dále. Matt po nehodě ochrnul od pasu dolů. Travis ztratil chuť úplně na všechno. Matt byl naštěstí silná osobnost a tak se po dlouhé době plně zotavil a dnes závodně dělá triatlon. Travis se dal opět na trénink a každý rok exceloval na amerických X-Games. Památný okamžik v historii X-Games nastal v roce 2006. Travis byl ten den celý nervózní a protože se účasnil i freestyle-motokrosové disciplíny Best Trick, chtěl předvést něco nezapomenutelného. Přišel za svou matkou a řekl jí: "Jdu na Double Backflip. Kdyby něco, pamatuj, že tě miluju a že je to zábava." Trik ustál a získal tak medaili i v této disciplíně. Travis má 16 medailí z X-Games, z toho 10 zlatých a to různých odnožích motokrosu, freestyle-motokrosu a rally. Je držitelem několika světových rekordů. Ve výčtu jeho úspěchů by se dalo pokračovat do nekonečna, jen namátkou byl v 16 letech sedminásobným amatérským vítězem motokrosu, první kdo udělal backflip, double backflip, skočil na motorce do Grand Canyonu, stal se šampiónem Rally America, drží rekord v jízdě do vrchu na Mount Washington a ve svém debutu v Nascar zajel 6. místo. To že dělá co ho baví naplňuje i v seriálu NITRO CIRCUS z produkce MTV. Během své kariéry měl například 7x zlomené zápěstí, 4x holenní kost, 25x otřes mozku a 15x operovaná kolena. Travis se prostě pro adrenalin narodil a dokud při některém ze svých kousků nepřijde o život, tak nepřestane.


8.10.1983
Annapolis, Maryland, USA
Travis Pastrana imdb Travis Pastrana csfd

Travis Pastrana oblíbené filmy

41 Motokros
Motokros
2001
73 Jackass Presents: Mat Hoffmans Tribute to Evel Knievel
Jackass Presents: Mat Hoffmans Tribute to Evel Knievel
2008
Global Addiction
Global Addiction
2002

2008Jackass Presents: Mat Hoffman's Tribute to Evel Knievelfilm

2002Global Addictionfilm

2001MotokrosTV film


Aktualizace osobnostního profilu Travis Pastrana: 9.10. 2018 07:38