Wayne Gretzky 62 let


Sportovním fanouškům známý i jako "The Great One" se narodil 26.1. 1961 ve městě Brantford v kanadské provincii Ontario. Od 4 let prakticky denně stál na bruslích a vyrostl v nejlepšího hokejistu všech dob.

Označovat tuto sportovní ikonu jako herce by bylo velice zavádějící, byť byl účastníkem mnoha show a TV pořadů, avšak ne jako herec nebo bavič. Na kontě má i epizodní roličku v seriálu MLADÍ A NEKLIDNÍ, ještě coby teenager.

Je majitelem restaurace v Totontu a odtud se také každý týden vysílá rozhlasový pořad Live From Wayne Gretzky's. Hostitelem však není samotný Wayne a pořad je, jak jinak, hokejově zaměřený. V roce 1988 se oženil s Janet Jones - mají 5 dětí.


26.1.1961
Brantford, Ontario, Kanada
Wayne Gretzky csfd

Wayne Gretzky: Hockey My Way1984 NHL All-Star GameSimpsonoviHokejová škola mistrůNagano 1998: XVIII Olympic Winter GamesMladí a neklidníThe Roots of LacrosseIn Search of GreatnessMaking Coco: The Grant Fuhr StoryCalifornia Golden Seals StoryBystander RevolutionVoice of the KingBefore They Were FamousLos Angeles Kings: VýkupnéPond HockeySidney Crosby: On the Ice and BeyondThe Greatest CanadianNedostižný GretzkySalt Lake 2002: Stories of Olympic GloryNHL 2000: A Millenium of MemoriesNagano 1998 - hokejový turnaj stoletíGretzky: The Great One and the Next OnesWayne Gretzky - Vysoko nade všemiNickelback - RockstarMC Hammer: 2 Legit 2 QuitVoices That CareThe 43rd Annual Kennedy Center HonorsThe Late Show with Stephen ColbertConanVancouver 2010: XXI Olympic Winter GamesXXI Winter Olympics Opening Ceremony2006 NHL Awards1999 NHL All-Star GameThe Suzanne Somers ShowThe Pat Sajak ShowNHL on TSNNHL on ESPNThe Alan Thicke ShowSaturday Night Live


Aktualizace osobnostního profilu Wayne Gretzky: 24.12. 2022 00:59