Michael McKean 75 let


Michael John McKean je americký herec, komik, spisovatel, skladatel a hudebník. McKeanova první velká role byl vlezlý soused Lenny Kosnowski v sitcomu Laverne & Shirley (1976). Díky úspěchu tohoto sitcomu se McKean rychle stává uznávaným hercem nejen v televizi, ale i ve filmu. Jeho filmy Ojetá auta (1980), Stopa (1985), Letadla, vlaky a automobily (1987), Pozemšťanky jsou lehce k mání (1988) a Krátký obvod 2 (1988) získaly zasloužený úspěch.

V roce 1997 k videohře „Zork Grand Inquisitor“ nadaboval postavu Dalboze z Gurthu a také se blýskl ve filmech Výuka paní Tingle (1999) a Mystery, Aljaška (1999).

V roce 1998 měl díky svému komediálnímu talentu nezapomenutelnou roli v dvoudílné epizodě Akty X nazvané Dreamland, jako postava Morris Fletcher, který se dokázal proměnit do těla Foxe Muldera. Tato role byla tak úspěšná, že se objevila ještě několikrát v dalších epizodách.

V roce 2003 si zahrál ve Smallville, Supermanově prequelu, ve kterém jeho manželka Annette O'Toole hrála Marthu Kent. McKean hrál Perryho Whitea, který se nakonec stane šéfem Clarka Kenta. Ještě předtím se však McKean připojil k vesmíru Supermana již v roce 1994 v první epizodě Lois & Clark: Nová dobrodružství Supermana. Přesněji v první sezóně Vatman, ve které hrál doktora Fabiana Leeka, klonovacího experta, který vytvořil klon Supermana.


17.10.1947
New York City, New York, USA
Michael McKean csfd

Spinal Tap IIJerry & Marge Go LargeHra na BohaMy Little Pony: Nová generacePink Skies AheadŠílená matka10 Rules for Sleeping AroundBatman: Návrat Temného rytíře, část 2.Batman: Návrat Temného rytíře, část 1.SlovaOpen BooksOpravdové country 2: TalentUžívej si, co to jdePowerova dobrodružstvíDivoké vlnyMilovaný JoshuaPokerový králThe Thick of ItNašli mě našiVánoce bez SantyProducentiStanding Ovations 2V hlavní roli Pancho Villa osobněVichřiceAuto Focus - Muži uprostřed svého kruhuEntertainment Tonight Presents: Laverne and Shirley Together AgainGuruTeddy Bears' PicnicUhoď ji, je to Francouzka!Zahni, kde můžešZvoník u Matky Boží IIDr. Dolittle 2My first MisterNever AgainKrasaviceMalý Nicky - Satan JuniorNejlepší showLegal AidMaster of Horror and Suspense, TheMystery, AljaškaPomstaPravda zabíjíZabijte ho!Archibald the Rainbow PainterKonečná spravedlnostMalí válečníciStopařSugar: The Fall of the WestWith Friends Like These...Casper - První kouzloDívka snůNaprosto nezávazněNení co ztratitTa zatracená kočkaEdie & PenJackKlauniThe Best of Tracey Takes On...Across the MoonBradyovi


Aktualizace osobnostního profilu Michael McKean: 8.2. 2023 23:06