Gabrielle Union 50 let


Vpravdě sympatická herečka sbírá herecké zkušenosti už od samého začátku 90.let, kdy se objevila i v těch nejniternějších rolích v bezmála dvou desítkách seriálů a to s různými kritickými ohlasy. V kolbišti amerických seriálů tak diváky zaujala například sci-fi série TI DRUZÍ (2000) nebo remake slavného seriálu ze 70. let NIGHT STALKER (2005), ve kterém si zahrála skeptickou reportérku.

Směrodatným se pro ni ale stal spíše žánr „černošských“ komedií, které ale stále nedisponují takovou úderností a pevnou půdou pod nohama jako klasické černošské sitcomy. Ukázkovým příkladem jsou romantická komedie DVA DO HRY (2001) a komediální drama BRATŘI (2001), ve kterých se stejně jako v příjemné záležitosti PŘEKROČIT VŠECHNA PRAVIDLA (2004) sešla s Morrisem Chestnutem. Za hlavní hvězdu tady ale právem platil Jamie Foxx, kterak sám nedávno opuštěný radí, jak se s opačným partnerem bezbolestně rozejít.

Černošská romance SPAS NÁS PŘED EVOU (2003) pak Gabrielle konečně nabídla ústřední úlohu, to samé by se dalo říct i o komedii HONEYMOONERS (2005). Samostatnou kapitolou je pak její účast v akčním žánru, kdy nás nejprve přesvědčila o svých fyzických přednostech v akcí nabitém thrilleru OD KOLÉBKY DO HROBU bývalého znamenitého kameramana Andrzeje Bartkowiaka, následně v nepovedeném snímku JEĎ NEBO ZEMŘI nebo hlavní ženskou rolí po boku Willa Smithe v druhých MIZERECH megalomana Michaela Baye, který si s velkorysým rozpočtem dokázal opět náležitě pohrát.


29.10.1972
Omaha, Nebraska, USA
Gabrielle Union csfd

DivnosvětDvanáct do tuctuThe InspectionLive in Front of a Studio Audience: 'The Facts of Life' and 'Diff'rent Strokes'Bez bázněNoční útokThe PublicHra o všechnoTéměř dokonalé VánoceZrození národaLví hlídka: Návrat mocného řevuS tímto prstenemMysli taky jako chlapPět nejlepšíchMiss DialDobrák DeedsIn Our NatureMysli jako onLittle in CommonBody PoliticCadillac RecordsSeznamte se s DavemBox, TheFootball WivesRodina na prvním místěThe Perfect HolidayHlava nehlavaConstellationHoneymoonersNeo NedŘíkej mi strýčkuNěco, co stvořil BůhPřekročit všechna pravidlaJeď nebo zemřiMizerové IIOd kolébky do hrobuSpas nás před EvouBombakšeftOpuštěnáBratřiClose to HomeDva do hryBravo, girls!Láska a basketDeset důvodů, proč tě nenávidímH-E Double Hockey SticksTaková normální holka1973Truth Be ToldRodinka Pyšných: Hlučnější a pyšnějšíPolicajtky z L.A.Being Mary Jane


Aktualizace osobnostního profilu Gabrielle Union: 24.12. 2022 04:48