Geraldine Hughes 48 let


Irská herečka Geraldine Hughes se narodila v roce 1970 v Belfastu. Vyrůstala v dělnické rodině a nějaký čas všichni žili v typických městských bytech na Falls Road. Ve svém rodišti navštěvovala St Louise’s Comprehensive School. Brzy dostala novou šanci na lepší život, když vyhrála soukromé stipendium a vystudovala University of California v Los Angeles. Po studiích působila na scéně Broadwaye a postupně začala obrážet castingy s úmyslem vyjít herecké kariéře aktivně naproti.

Nejdříve hostovala v krimi seriálech jako PRÁVO A POŘÁDEK (1990), POHOTOVOST (1994), PŘÍPAD PRO SAM (1996). Výrazněji se zviditelnila autobiografickou one-women jevištní show Belfast Blues v New York City, obsahující její dlouholeté zkušenosti, množství různorodých rolí a kostýmů. Show byla nadšeně přijata kritikou i diváky a herečka se rázem ocitla v hledáčku filmových producentů. Její sólová show natolik zaujala hollywoodskou agentku Sheilu Jaffe, že ji doporučila Sylvestru Stallonemu do šestého boxerského pokračování ROCKY BALBOA (2006). Sly ji okamžitě přijal do role Little Mary. Další malou a významnou roli získala v rasisticky laděném dramatu Clinta Eastwooda GRAN TORINO (2008), v němž si zahrála jeho snachu Karen. Momentálně dotočila horor s názvem DEAD SOULS (2012), kde ztvárnila postavu Mary Petrie.

Malá vzrůstem, ale vzhledem nepřehlédnutelná zrzka, čímž okamžitě odhaluje typický irský původ, měla zatím štěstí na několik nezapomenutelných rolí. O své roli v Rockym hovoří jako o vrcholu kariéry, celá série patří mezi ikony v historii filmu. Na spolupráci s Clintem Eastwoodem vzpomíná jako na životní zážitek a o natáčení hovoří jen v superlativech. Stejně jako tento režisér má ona ráda speciální druh syrovosti a přirozenost, dělat práci naplno a plně připraven. Jako herečka zamilovaná do své profese klade důraz především na vývoj charakteru než vnější okrasu. Svět velkorozpočtových filmových projektů ani chůze po červeném koberci jí nejsou cizí, přesto nad slávu staví rodinu a přátele. Nezanevřela na Irsko, pravidelně se sem vrací a nevyhýbá se ani natáčení domácích filmů. V Belfastu mají prý lidé přirozený smysl pro humor, a proto tam plánuje vytvořit další vlastní sólový projekt. Křehká herečka přiznává i běžné lidské slabosti, v oblasti módy dává přednost tradičním džínám, módním botám a luxusním kabelkám.


1970
Belfast, Severní Irsko, Velká Británie
Geraldine Hughes imdb Geraldine Hughes csfd

Geraldine Hughes oblíbené filmy

90 Gran Torino
Gran Torino
2008
63 The Book of Henry
The Book of Henry
2017
77 Rocky Balboa
Rocky Balboa
2006
44 Duše mrtvých
Duše mrtvých
2012
58 Baba na zabití
Baba na zabití
2003
55 To je vražda, napsala: Keltská hádanka
To je vražda, napsala: Keltská hádanka
2003

2017The Book of Henryfilm

2012Duše mrtvýchfilm

2009Pumpgirlfilm

2008Gran Torinofilm

2006Rocky Balboafilm

2003Baba na zabitífilm

2003To je vražda, napsala: Keltská hádankaTV film

2002Malý JohnTV film

1997St. Patrick's Dayfilm

1986Domov pro čolkafilm

1984Children in the CrossfireTV film


Aktualizace osobnostního profilu Geraldine Hughes: 1.4. 2018 03:35