Tibor Bitskey (1929 - 2015)


Bitskey Tibor, maďarský herec ktorý bol na vrchole svojej profesionálnej filmovej dráhy v 50. a 60. rokoch, keď ho obsadzovali do rôznych úloh v tom čase veľmi populárnych historických filmov.

Jeho mužná postava bola predurčená k stvárneniu hrdinov a milencov. V 70. rokoch už na podobné úlohy zostarol a hrával vačšinou humorné postavy. V roku 1984 dostal za celoživotné dielo titul Národný umelec. V roku 1996 si ešte zahral úlohu hunského vojvodcu Eloda vo filme „Honfoglalás“.


20.9.1929
Rákoskeresztúr, Maďarské království
2.2.2015
Budapest, Maďarsko
Tibor Bitskey csfd

IllúziókA titkos háborúSobriHonfoglalásČarostřelecAlfaMelodrámaNapló apámnak, anyámnakTúsztörténetA fészek melegeDeník pro mé láskyValčík na banánové slupceIdő vanJégapóStrachSzent Kristóf kápolnájaCidLišáček LupCesta za spravedlnostíPevnostMrtvá schránkaVacsora a hadiszállásonA menekülő hercegAz összeesküvésHranice láskyLauterburg városparancsnokaVelünk kezdődik mindenA képzelt betegAz elszabadult időDny čekáníVrah je v doměKedd, szerda, csütörtökSny láskySzemtől szembenTisztújításTizennégy vértanúJagerské hvězdyJagerské hvězdy II.Türelmetlen szeretőkEgy nap a paradicsombanHétköznapi történetMondd a nevedUherský magnátZoltán KárpáthyMuži a bojDialogEpeios akcióDravecBuď dobrý až do smrtiIdegen utcábanRangon alulVirradTegnapMalé světléZvláštní znamení žádnéRákócziho poručíkDen hněvuFöltámadott a tengerKrejcárekDoktor Semmelweis


Aktualizace osobnostního profilu Tibor Bitskey: 14.9. 2023 14:19