Philippe Caroit 64 let


Caroit Philippe je francouzský herec a malíř narozený 29. září 1959 v Paříži jako čtvrtý ze sedmi dětí. Sestra spáchala sebevraždu, když byl mladý. S Carolinou Tresca, se kterou se rozešel v září 2008, má dceru Blanche. Kromě angličtiny a italštiny mluví Philippe Caroit plynně německy a španělsky, hraje tenis, maluje a píše.

Caroitova atraktivní tvář se objevila rovněž v životopisném snímku Véry Belmontové MILENA, volné adaptaci knihy Jany Černé Adresát Milena Jesenská o osudu její matky, předválečné české novinářky a přítelkyně Franze Kafky. Philippe Caroit okusil i práci za kamerou a paralelně se věnuje též divadlu. Účastnil se i ambiciózních projektů, ztělesňoval např. Ježíše ve hře Člověk jménem Ježíš, kterou režíroval Robert Hossein. Před pár lety si zahrál ve hře, kterou režíroval jiný známý francouzský herec Jean-Claude Brialy. Caroit si prkna, jež znamenají svět, dávno podmanil, přesto oceňuje, že večery na jevišti mohou být pokaždé jiné,je to stále tvůrčí práce.

Navíc je to jedna z mála příležitostí, kdy se může vyřádit i v komické rovině. Je si vědom, že časté účinkování v televizi poněkud rozmělňuje hercův talent i kredit, ale právě po dvousté repríze deklamování stejného textu posiluje jeho flexibilitu; navíc, jak říká, bez práce prostě nemůže být. Prý není snob, a proto víc ocení dobrý televizní film než špatný v kině. S úsměvem si libuje, že většina seriálů se odehrává v létě u moře, což se líbí nejen Pařížanům během pošmourné zimy před obrazovkou, ale možná ještě více hercům při natáčení.

Zdá se, že tento pohledný a vysoký muž s pronikavě blankytnýma očima ani neměl jinou volbu než herectví. Původně si vybral studium medicíny, ale po pěti semestrech toho zanechal a "zběhl" k divadlu, aby zůstal umělecké profesi již věrný. Kurzy herectví navštěvoval na konzervatoři v Montpellieru. Rád představuje složitější charaktery, neusiluje o černobílé postavy, které nedávají možnost vyjádřit celou paletu hercova rejstříku. Ostatně do rolí nejednoznačných hrdinů bývá skutečně obsazován. Jeho parketou je přitažlivý muž se slabostí pro ženy, nezanedbávající přitom svoji profesi ani rodinu, ale bez dostatečné kázně, aby si zakázal soukromá dramata a nedostával se tak na životní křižovatky, z nichž jen obtížně hledá správnou cestu.


29.9.1959
Paříž, Île de France, Francie
Philippe Caroit csfd

Královna Marie RumunskáLa Malédiction de la buseL'Orage africain : Un continent sous influenceMoi et le CheStíny smrti: Cena pravdyVive la crise !MallorySrdeční záležitostTalking to the TreesMerci patronTricheuseVýlet do Saint TropezJako mravenciJe pense à vousLehátko pro osmTest láskyDetektivStrach z minulostiNero, císař římskýUne femme si parfaiteAmokfahrt zum PazifikLa Tribu de ZoéLes 7 Vies du docteur LauxLes Savates du bon DieuStardomC'est l'homme de ma vieL'Amour dans le désordreLe Signe du singeUne patronne de charmeVacances bougeoisesVelký oheňAdieu les rosesLoupež ve vzduchuUn soleil pour l'hiverVortice mortaleLes Eaux dormantesCoplan : Coplan et la filière ArgentineL'amant de ma soeurMilenaRošťákova ženaStále samiAu-delà de la vengeanceMademoiselle ArdelCher franginCoplan : Coups dursCoplan : L'ange et le serpentCoplan : Le vampire des CaraïbesCoplan : Retour aux sourcesCoplan : Vengeance à CaracasUn amour tardifIn extremisJohnny MonroeLa RumbaVe vší nevinnostiDeux enfoirés à Saint-TropezLibertin de qualitéUne femme innocenteDieselLe Diable dans le bénitierOmoide wo uru mise


Aktualizace osobnostního profilu Philippe Caroit: 30.5. 2024 12:50