Sergio Gobbi
30

Sergio Gobbi 80 let


Režisér Sergio Gobbi má italský původ, svou profesionální filmařskou dráhu ale zahájil ve Francii, kde se nakonec trvale usadil. Narodil se v Miláně a u filmu začínal jako asistent režie u slavného tvůrce Roberta Rosselliniho, mezitím studoval vysokou školu a absolvoval roční jazykový kurz ve Francii. Právě pobyt ve Francii jej přiměl k dalšímu studiu v Paříži a na konzervatoři získal hereckou průpravu. Koncem padesátých let si v menších rolích v několika filmech vyzkoušel herectví, krátce nato se pustil do samostatné režie.

Gobbiho celovečerním debutem byla kriminálka CHVÁSTAL (Le bluffeur, 1963), která však sklidila jen menší úspěch, protože v premiérovém nasazení jí konkurovaly zdařilejší snímky již osvědčených režisérů. V kriminálním žánru pokračoval filmem JEN ŽÁDNOU PANIKU (Pas de panique, 1966), tématicky odlišný příběh realizoval s Marií-France Boyer pod názvem DÍVKA ZVANÁ LÁSKA (Une fille nommé Amour, 1967). Dvakrát pak přizval ke spolupráci Roberta Hosseina, který si zahrál hlavní role bývalého nacisty (MALDONNE, 1968) a pronásledovaného gangstera (ČAS VLKŮ – Le temps des loups, 1969).

Počátkem sedmdesátých let začal Sergio Gobbi spolupracovat s italskými a německými herci, italská hvězda Virna Lisi například hrála v kriminálce KRÁSNÝ ZLODUCH (Le beau monstre, 1971), v níž se objevil i populární německý herec Helmut Berger. Ten pak dostal hlavní roli v dramatu NENASYTNÍ (Les voraces, 1972), zatímco mezinárodní hvězda Bibi Andersson hrála hlavní ženské party ve filmech SOKYNĚ (La rivale, 1974) a BLONDY (1975).


13.5.1938
Milán, Lombardy, Itálie
Sergio Gobbi imdb Sergio Gobbi csfd

Sergio Gobbi oblíbené filmy

87 Prožít si své peklo
Prožít si své peklo
1977

1977Prožít si své peklofilm


Aktualizace osobnostního profilu Sergio Gobbi: 29.1. 2018 20:02