Joss Ackland 95 let


Rodák z Londýna (narozen 29. února 1928), kde vystudoval Central School of Speech and Drama. Svoje první profesionální vystoupení si odbyl již v 17 letech. Od roku 1945 se pohyboval v regionálních divadelních scénách a na filmovém plátně se poprvé objevil v roce 1950 ve snímku SEDM DNÍ PŘED POLEDNEM (Seven Days to Noon). Slibně rozjíždějící kariéru překvapivě přerušil a v roce 1954 odjel do střední Afriky, kde se rok věnoval pěstování čaje. Během pobytu v Africe pracoval také jako rozhlasový diskžokej v Kapském Městě.

Joss Ackland se oženil 18. srpna 1951 ve 23 letech s Rosemary Kirkcaldy (jí bylo 22). Jejich manželství trvalo 51 let a měli spolu 7 dětí. V roce 2000 jeho žena Rosemary onemocněla amyotrofickou laterální sklerózou, které 25. července 2002 podlehla.

Je autorem autobiografické knihy I Must Be in There Somewhere (Musím tam někde být).


29.2.1928
North Kensington, Londýn, Anglie, Velká Británie
Joss Ackland csfd

Katherine of AlexandriaVězni slunceMagická dobrodružství PinocchiaBrilantní plánJak zkrotit důchodceCesta k vítězstvíOtec prasátekPod MoskvouIkonaVe stínu matkyÚstavKontrarozvědkaJindřich VIII.Jsem s tebouHra o časK-19: Stroj na smrtOthelloPainting FacesGioco di specchiNěkdo musí z kola venV moci snůMilkMladý Indiana Jones: Dobrodružství v tajné služběMůj obrSvětlo z ohněZrozeni z mořePřežila jsem PicassaSmrtící plavbaTichý úkrytVládce časuŠampióni 3Calvin na dvoře krále ArtušeDaisies in DecemberMad Dogs and EnglishmenObčan XBible - Starý zákon: JákobGiorginoOcchioPinocchioZázrak v New YorkuMother's BoysNení únikuThe Thief and the CobblerVoices in the GardenByl jednou jeden zločinLovec stínů - Umělý válečníkPřípad od Viktoriiných vodopádůSheltering Desert, TheThe BridgeŠampióniA Murder of QualityMiss Marple: They Do It with MirrorsNeskutečná cesta Billa a TedaObjekt krásyPrincezna a skřítekHon na ponorkuJekyll & HydeTen, kdo stvořil špiónaTre colonne in cronacaZapomenout na PalermoFirst and Last


Aktualizace osobnostního profilu Joss Ackland: 23.1. 2023 23:28