Tyler the Creator 32 let


Tyler Gregory Okonma se narodil v Ladera Heights v Kalifornii. S otcem nigerijského původu se nikdy nesetkal. Jeho matka je afroamerického a evropsko-kanadského původu. V sedmi letech si vystříhával obrázky z alb a tvořil si tak přebaly pro své vlastní imaginární alba, včetně názvů a délek skladeb, ačkoliv neměl nic nahrané. Vystřídal 12 různých škol v Los Angeles a Sacramentu. Pracoval dva týdny pro FedEx a dva roky pro Starbucks.

Kromě hudby se Odd Future pustili do módy s vlastní řadou oblečení a zahráli si ve své vlastní komediální skečové show na AdultSwim s názvem Loiter Squad, která trvala tři sezóny. Odd Future vzbudili kontroverzi kvůli svým textům, které někteří popisovali jako násilné, misogynní a někdy dokonce homofobní. Kontroverzní dovádění Odd Future vedly k zákazu skupiny na Novém Zélandu v roce 2014. Tyler a ostatní tvůrci tak začali sólovou kariéru. Odd Future od roku 2016 neprodukovala nic kolektivně, takže fanoušci akceptovali nečinnost skupiny jako její zánik.

Jeho prvním dílem byl mixtape „Bastard“ v roce 2009, který sklidil chválu a vedl k nahrávací smlouvě. Poté v roce 2010 vydal skladbu „Yonkers“ a v roce 2011 vydal své první studiové album „Goblin“. „Goblin“ obsahoval prvky od členů Odd Future, přičemž většinu alba produkoval Okonma. Podobně jako u Odd Future, „Bastard“ a „Goblin“ také vyvolali kontroverzi. Nicméně kritici práci stále chválili a Goblin se objevil na několika koncích roku seznamů za nejlepší album.

Poté, co si Okonma získal reputaci a loajální fanoušky, pokračoval ve vydávání hudby a podílel se na módě mimo Odd Future. V roce 2011 vytvořil módní značku Golf Wang, která se inspiruje kulturou skaterů, hip hopem a sneaker kulturou vyrábějící skateboardy, tenisky a oblečení. V roce 2012 založil každoroční hudební festival Camp Flog Gnaw. V roce 2013 vydal album „Wolf“, na kterém opět vystupovali jeho spolupracovníci z Odd Future a někteří z jeho hudebních hrdinů jako Erykah Badu a Pharell Williams. V návaznosti na „Wolf“, „Cherry Bomb“ z roku 2015, se také objevil Williams a další velcí umělci, jako jsou Lil Wayne, Kanye West, Charlie Wilson a Schoolboy Q.


6.3.1991
Los Angeles, California, USA
Tyler the Creator csfd

Big MouthShangri-LAK smíchuStrejda dědaThe Jellies!Axe CopThe Mindy ProjectWorkaholicsNormálkaRapCaviar PresentsJeen-yuhs: Trilogie o Kanye WestoviCoachella: 20 Years in the DesertHydrationCherry Bomb: The DocumentaryMade in AmericaOur Vinyl Weighs a Ton: This Is Stones Throw RecordsKdyž mně bylo 17Tyler, the Creator: Sorry Not SorryTyler, the Creator: CorsoTyler, the Creator: JuggernautTyler, the Creator: LemonheadTyler, the Creator: LumberjackTyler, the Creator: WusyanameTeyana Taylor: Issues/Hold OnKali Uchis: After the StormPharrell Williams: HappyThe Game feat. Lil Wayne, Tyler, the Creator - Martians Vs. GoblinsThe Weeknd: 103.5 Dawn FMCall Me If You Get Lost LiveFree Larry HooverTyler, The Creator - splash! 2018American Music Awards 2021BET Hip-Hop Awards 2021The BRIT Awards 2020American Music Awards 2019Grammy Awards 2018The Greatest Cooking Show of All TimeTraveling the Stars: Ancient Aliens with Action Bronson and FriendsThe Late Show with Stephen ColbertThe Tonight Show Starring Jimmy FallonBefore They Were FamousGrammy Awards 2013The Arsenio Hall Show2012 MTV Video Music AwardsComedy Central Roast of RoseanneLarry King NowLoiter SquadThe Eric Andre ShowKruťárnyMTV Video Music Awards 2011Noční Show Jimmyho FallonaTavis SmileyJimmy Kimmel Live!Napálené celebrityNoční show Davida LettermanaNardwuar the Human Serviette


Aktualizace osobnostního profilu Tyler the Creator: 4.9. 2023 20:16