John Nettles 74 let


Charismatický, na úrovni, s gentlemanským taktem. Takový je John Nettles, dnes velice známý britský herec narozený 11.října 1943 v hrabství Cornwall. Vyrůstal u svých adoptivních rodičů v St.Austell, kde rovněž vystudoval historii a filosofii na zdejší univerzitě. Celý život ho to však táhlo k divadlu a proto zakotvil např. na nepřehlédnutelný čas ve slavné Královské shakespearovské společnosti, kde se naučil mnohému. Na divadelních prkech vícera souborů si skutečně užívá krásné role a svým uzrálým hereckým přednesem zaujme nejednoho odborníka.

Mladý nadějný muž plný síly a elánu se tak v šestadvaceti letech dostává poprvé před kameru v komediálním tv seriálu s nevalnou kritikou, seriál zapadá, ale Johnovi se překvapivě množí další seriálové nabídky i jedna filmová, které ihned využívá a pod taktovkou režiséra Cardose si vystřihne výraznou roli ve westernové romanci ČERVENÁ, BÍLÁ A ČERNÁ. První hlavní role je v seriálu RODINA VE VÁLCE, kde se širšímu obecenstvu i kritikům herectví Johna líbí a na malou chvilku Nettles proráží coby filmová hvězdička. Když mu smlouva končí, hraje v další populární britské sérii a rok osmdesát zakončuje v tv filmu KUPEC BENÁTSKÝ dle slavné předlohy a se slavným režisérem Jackem Goldem, který si rovněž Johnův herecký přednes chválí. Za zmínku jistě stojí i aktivní Nettlesova práce v BBC či stále na "prknech, co znamenají svět."

Ovšem zlomovým momentem má být osmatřicetiletému herci rok 1981 a další seriál tentokrát z krimi prostředí, kde Nettles sehrává hlavní roli detektiva Jima Bergeraca, netuší, jaký úspěch skoro devadesátidílný BERGERAC bude na obrazovkách mít. Stává se opravdovou hereckou celebritou Ostrovů po dlouhých devět let, v roce 1990 však odchází zpět k rozhlasu a divadlu, aby se v tv objevil do druhého zlomového roku 1997 pouze dvakrát.


11.10.1943
St. Austell, Cornwall, Anglie, Velká Británie
John Nettles imdb John Nettles csfd

John Nettles oblíbené filmy

62 Pes baskervillský
Pes baskervillský
2002
Sindy: The Fairy Princess
Sindy: The Fairy Princess
2003
53 Ještě jednou
Ještě jednou
1970
The Red, White, and Black
The Red, White, and Black
1970
Noels Christmas Presents
Noels Christmas Presents
1991
All Men Are Mortal
All Men Are Mortal
1995

2003Sindy: The Fairy Princessfilm

2002Pes baskervillskýTV film

1995All Men Are Mortalfilm

1994Romeo & JulietTV film

1991Noel's Christmas PresentsTV film

1980Kupec benátskýTV film

1976Arnhem: The Story of an EscapeTV film

1970Ještě jednoufilm

1970The Red, White, and Blackfilm


Aktualizace osobnostního profilu John Nettles: 28.3. 2018 07:47