John Rhys-Davies 80 let


“Jedna z nezapomenutelných vzpomínek je, jak stojím někde v půlce hory a sleduju dva muže vynášející za mnou koš s mými věcmi a další dva se tahají s mým brněním a sekyrou, jedna žena pak nese moji helmici a konečně další moje velké těžké 'trpasličí' boty. Pak to na mě všechno navěšeli a režisér řekl 'a teď vybíhejte nahoru do kopce'.”

Počátkem 70. let se začal objevovat v britské televizi (gangster Laughing Spam Fritter vedle Adama Faitha v seriálu “Budgie”, 1970), širší popularitu si však získal až díky postavě pretorijského úředníka Naevia Sutoria Macra v historickém seriálu “Já, Claudius” (1976) s Derekem Jacobim. Od té doby začal vystupovat častěji a nejen ve Spojeném království. Známý je jako portugalský kapitán Rodrigues z desetidílného seriálu podle románu Jamese Clavella “Šogun” (1980) s Richardem Chamberlainem a Toshiro Mifunem, ale známější jako charismatický arabský archeolog Sallah z prvního a třetího filmu legendární tetralogie o Indianu Jonesovi: DOBYVATELĚ ZTRACENÉ ACRHY (1981) a INDIANA JONES A POSLEDNÍ KŘÍŽOVÁ VÝPRAVA (1989).

“Hraní mám rád. Ale nemyslím si, že bych teď byl nějak lepší. Vím jasně, že od svých dvaceti jsem se nijak nezlepšil. Ale můžu s tím žít.“

Zazářil jako generál Leonid Puškin, spojenec Jamese Bonda (Timothy Dalton) v 15. bondovce, DECH ŽIVOTA (1987) a také jako Mordechaj, strýc budoucí biblické královny Ester, v historickém dramatu ONE NIGHT WITH THE KING (2006). Ve dvou rozdílných projektech si zahrál Porthose: ve dvou dílech seriálu “The Secret Adventures of Jules Verne” (2000) a v dvojdílném televizním koprodukčním filmu D'ARTAGNANOVA DCERA (2003), ve kterém se sešli Gérard Depardieu, Michael York a Nastassja Kinski. Hlavní roli měl v romantickém muzikálu VIKTOR, VIKTORIE (1982) i v průměrné dobrodružné produkci s R. Chamberlainem a Sharon Stone DOLY KRÁLE ŠALAMOUNA (1985).


5.5.1944
Salisbury, Wiltshire, Anglie, Velká Británie
John Rhys-Davies csfd

StarbrightIndiana Jones a nástroj osuduThe GatesKingslayerBad CupidG-LocMoments in SpacetimeShadowtownTaintedThe Blue MauritiusThe Half DeadMosleyPoutníkova cestaSanta FakeÚdolí BohůAquamanAuxApoštol PetrCamera StoreWinter ThawProč zabili JežíšeTajemný mstitelThe Red DressTo Have and to HoldFotky zítřkaGolden ShoesHieroglyphSaul: The Journey to DamascusUnder Milk WoodZkáza PompejíConcrete BlondesNová doba ledováScoobyho dobrodružství - Tajemná mapaVězni slunceEscapeDruhá stranaLa Leyenda del TesoroReturn to the Hiding PlaceMedium Raw: Night of the WolfSophieThree Wise WomenTom a Jerry: Sherlock Holmes31 North 62 EastAnakonda 4: Cesta krveDračí příběhDěti AnakondySérum pravdyThe FerrymanVe jménu králeLegend of Sasquatch, TheNoc s králemPast na žralokaAnděl smrtiChupacabra TerrorKrál dobyvatelVe stínu slunceŽivotní zápas12 dní hrůzyD'Artagnanova dceraDeník princezny 2: Královské povinnosti


Aktualizace osobnostního profilu John Rhys-Davies: 24.2. 2024 18:32