Peter Mullan 64 let


Peter Mullan se narodil roku 1959 ve skotském městě Peterhead. Absolvoval Univerzitu v Glasgow a jako herec začínal v místních divadelních souborech. Už od raného věku se také zajímal o režii. Ve filmu se začal uplatňovat od počátku 90.let. Vytvořil menší, ale výrazné role ve dvou kultovních filmech Dannyho Boylea – MĚLKÝ HROB a TRAINSPOTTING.

V posledních letech si zahrál například v dramatu ZA JASNÉHO DNE (2005), ve sci-fi Alfonsa Cuaróna POTOMCI LIDÍ (2006), v britském dramatu CHLAPEC A (2007) nebo v předposledním díle potterovské ságy HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI – ČÁST 1 (2010).


2.11.1959
Peterhead, Scotland, Velká Británie
Peter Mullan csfd

Hlasy mrtvýchThe Hanging SunMarionetteMystery RideMauglí - příběh džunglePearlStrážci majákuNepřáteléTommy's HonourHectorPíseň západu slunceHerculesChceš pěstí?Slunce nad LeithemKšeft na jeden denThe Man InsideTyranosaurusVálečný kůňChuligániHarry Potter a Relikvie smrti - část 1Vraždy v Yorkshiru: 1974Vraždy v Yorkshiru: 1980Vraždy v Yorkshiru: 1983Stone of DestinyPoslední legieTen klukThe Trial of Tony BlairKrutý severLoď stínůPotomci lidíZa jasného dneMistr zločinuPryč z toho světaSlepciAdamovo tajemstvíPolibek životaThis Little LifePadlé ženyVražedná terapieRafinovaný zlodějVykoupeníJulieMauvaise passeJmenuji se JoeBogwomanPravdivá pohádkaThe Longest MemoryNightlifeRuffian HeartsStatečné srdceMělký hrobPriest and the Pirate, TheJute CityLůzaOpium EatersVelký mužThe SteamieAfter the Party


Aktualizace osobnostního profilu Peter Mullan: 3.4. 2024 12:15