Daniel Hugh Kelly 71 let


Daniel Hugh Kelly se narodil ve čtvrti Elizabeth v New Jersey, kde také vyrůstal. Byl přitom prostředním z pěti dětí v rodině irských imigrantů. Jeho dědeček a tatínek byli policisty, matka sociální pracovnice. Mladý Daniel navštěvoval Rosellovu katolickou střední školu a poté získal vysokoškolské vzdělání na St. Vincent College, jež je součástí Katolické univerzity (DC).

Nedlouho nato následují první televizní role. V seriálu RYAN´S HOPE (1975) ztvárnil postavu Franka Ryana. V roce 1983 pak přichází seriál HARDCASTLE & MCCORMICK, který tohoto sympatického herce zapsal do širšího povědomí diváků po celém světě. Do konce 80. a přes celá 90. léta se ale nedokázal nikterak výrazněji prosadit a tak ztvárnil role ve spíše průměrných filmech a seriálech (DOBRÝ SYNEK; LETCI Z TUSKEGEE; CUJO, VZTEKLÝ PES; TEN KDO MĚ HLÍDÁ; ZE ZEMĚ NA MĚSÍC).

Po roce 2000 se počet jeho rolí v tv seriálech či filmech ještě zúžil, a tak ho diváci měli možnost naposledy vidět v seriálu LOVCI DUCHŮ (2005), ve hvězdně obsazeném dramatu AMERICKÁ ZBRAŇ ze stejného roku, či dramatickém seriálu MEMPHIS BEAT z roku 2010.

Daniel si pečlivě během celé své kariéry hlídá soukromí a tak žije většinou v ústraní velkého dění na své farmě ve státě New York se svou ženou Kathryn. S tou má také syna Josepha Anthonyho, jež se jim narodil v roce 1989. Za roli Plukovníka Winstona Mayera v seriálu AS THE WORLD TURNS byl nominován na Spirit award televize TV Guide Canada.


10.8.1952
Elizabeth, New Jersey, USA
Daniel Hugh Kelly csfd

Far MoreSkipping StonesAmong the ShadowsNitky mociToYHoliday BreakupSex, Death and BowlingDevil May CallExterminátorMischief NightThe Monkey's PawAmerická zbraňSouboj o všeStrážceGrowing Up BradyZkažená mládežMrazivý faktorPomíjivá slávaBolesti láskyPes zabijákPříběh Dennise RodmanaStar Trek IX: VzpouraFive Desperate HoursVetřelec v mém doměLetci z TuskegeeLhářiNení větší láskyNever Say Never: The Deidre Hall StoryMacShayne: Kdo se směje naposledMoment of Truth: A Mother's DeceptionVolání o pomocDobrý synekCitizen CohnThe 100 Lives of Black Jack SavageNight of CourageOsudná štvaniceTen, kdo mě hlídáCujo, vzteklý pesTenký ledCloser: Nové případyCastle na zabitíGrowing Up FisherNámořní vyšetřovací službaMemphis BeatMentalistaNámořní vyšetřovací služba L. A.Zákon a pořádek: Los Angeles


Aktualizace osobnostního profilu Daniel Hugh Kelly: 31.12. 2022 13:29