David Hasselhoff 71 let


Tento americký herec se narodil 17. července 1952 v Baltimore ve státě Maryland. Celým jménem se jmenuje David Michael Hasselhoff. Měří 192 centimetrů, má modré oči. Patří k nejpopulárnějším a nejobsazovanějším televizním a seriálovým hercům současnosti. Hercem se chtěl stát již v sedmi letech, což se mu nakonec později podařilo. Jako dítě navštěvoval různé kurzy herectví a tance. Herectví vystudoval na Akademii dramatických umění v Rochesteru. Na studia si přivydělával jako číšník a model.

Po skončení původního seriálu se začal prosazovat také jako zpěvák. Vydal album Knight rocker. Jako zpěvák je však populárnější v Evropě. Úspěch zaznamenal s písní Looking from the freedom, která zaznamenala velký úspěch především v Evropě v období, kdy spadla Berlínská zeď. Důkazem je také to, že se písnička držela několik týdnů na vrcholu německé hitparády. Jeho druhé album nazvané Crazy for you vyšlo počátkem 90. let a v Evropě získalo zlatou a platinovou desku. Zatím jeho poslední album nese název Hooked on the feeling.

Největší úspěch v jeho herecké kariéře přišel v roce 1989. Jeho záchranář Mitch Buchannon a seriál POBŘEŽNÍ HLÍDKA. Díky tomuto seriálu se David Hasselhoff zařadil mezi hvězdy první velikosti. Seriál však byl málem po první sérii kvůli nízké sledovanosti zrušen, avšak v Evropě zaznamenal takový úspěch, že se producenti rozhodli v seriálu pokračovat. A udělali dobře.

Z Pobřežní hlídky se stal seriálový fenomén 90.- tých let. David Hasselhoff se stal jedním z producentů a při natáčení se seznámil se svojí druhou, dnes již bývalou manželkou, herečkou Pamelou Bach. Svatební obřad měli ve stejné kapli, ve které měl kdysi svatbu také bývalý americký herec a prezident Ronald Reagan. Co se týče dalších osudů Pobřežní hlídky, vzniklo několik volných pokračování. Kriminální BAYWATCH NIGHTS a nejnovější POBŘEŽNÍ HLÍDKA NA HAVAJI, která se natáčí s menšími přestávkami od roku 2001.


17.7.1952
Baltimore, Maryland, USA
David Hasselhoff csfd

Kung Fury 2Paradi$eSweet DisasterKilling HasselhoffPobřežní hlídkaStrážci Galaxie Vol. 2Alleluia! The Devil's CarnivalŽraločí tornádo 4Méďa 2Žraločí tornádo 3ŠoférKeith Lemon: The FilmPiraňa 3DDThe Big Fat Quiz of the 80sThe Christmas ConsultantFuga de cerebros 2HopDancing NinjaDěti AnakondyKnight Rider - legenda se vracíJako zamladaKlik - život na dálkové ovládáníDon't Call Me Tonto!Chlípnost nade všeEurotripSpongeBob v kalhotách: FilmVybíjenáPobřežní hlídka: Havajská nocZ nuly hrdinouNoc diamantůShaka Zulu: Boj o pevnostTalking to AmericansLáska na první pohledVelký šprýmBaywatch: White Thunder at Glacier BayFotografNick Fury, zvláštní agentVítejte v HollywooduBožská lestKolapsBaywatch: Forbidden ParadiseLavinaMušketýři na HarleyíchKnight Rider 2000David Hasselhoff Live & ForeverPoslední mstitelOheň a déšťW.B., Blue and the BeanNěžní zmatkáři 2Perry Mason: Případ dámy v jezeřeStarke ZeitenWitchcraft: Vražedná magieTeror na londýnském mostěAféra CartierPleasure CoveHvězdná srážkaRevenge of the CheerleadersGoldbergovi


Aktualizace osobnostního profilu David Hasselhoff: 18.8. 2023 22:40