Bruce Lee (1940 - 1973)


Život této legendy začal 27.11.1940. Narodil se v americkém San Francisku v jedné čínské čtvrti. Bruce, vlastním jménem Lee Jun Fan, měl za rodiče čínského operního zpěváka a ženu německého původu. Ještě v dětství se přestěhovali do Hongkongu. Nebyl příliš kamarádský, a tak místo toho, aby si hrál venku s kamarády, byl uzavřený doma a učil se bojovému uměni kung-fu. Toto nepříliš známé umění přivedl k dokonalosti. Dokázal sám pojmenovat každý pohyb a úder a sám je všechny předvedl s absolutní přesností. Tím se stalo kung-fu nejpoužívanějším bojovým umění a můžeme za to vděčit pouze jemu.

Většinou hrál ve filmech statečné Číňany, kteří bojují za svobodu svého národa. Při svých bojových scénách vydával různé zvuky zvířat, aby se tím víc soustředil. Často však utrpěl zranění hlavy nebo jiná vážná zranění. Jeho film NÁVRAT DRAKA vyvolal po celém světě davové šílenství a stal se tak jeho nejslavnějším dílem. Jeho premiéry se ale nedožil. Při natáčení HRY SE SMRTÍ se mu udělalo špatně a šel si domů lehnout. Už se ovšem nikdy nevzbudil. Příčinna smrti není dodnes jasná, ale hovoří se o krvácení z mozku na následky častých zranění hlavy. Zemřel 3 týdny před premiérou Návratu draka. Zanechal po sobě ženu Lindu a syna Brandona, kterého čekal podobný osud. Sám Bruce se ale stal legendou jak kung-fu, tak akčních filmů vůbec.


27.11.1940
San Francisco, California, USA
20.7.1973
Hongkong
Bruce Lee csfd

Bruce Lee in G.O.D.: Shibôteki yûgiHra smrti 2Potomci Bruce LeeaSmrtící hraVelká pomsta Bruce LeeHra smrtiDům drakaFury of the DragonDa jiao longThe Green HornetDrak přicházíCesta drakaPěst plná hněvuVelký šéfSestřičkaRen hai gu hongLei yuZao zhi dang cu wo bu jiaZha dian na fuAi (shang ji)Ai (xia ji)Er nu zhaiGu er xingGu xing xue leiCi mu leiFu zhi guoKu hai ming dengQian wan ren jiaWei lou chun xiaoRen zhi ChuXi lu xiangMeng li xi shiFu gui fu yunThe Birth of MankindGolden Gate GirlLongstreetBlondieHere Come the BridesBatmanIronsideThe Green HornetZázračný aparát30 for 30Jay Sebring....Cutting to the TruthKungFu StuntmenDragon to Dragon


Aktualizace osobnostního profilu Bruce Lee: 5.11. 2023 05:08