Art Garfunkel 76 let


Písně i jeho hlas vždy budou patřit k tomu lepšímu v hudebním světě folk-rocku. Není nutné zdůrazňovat veliké úspěchy, které dosáhl na světových pódiích. Především a hlavně za to vděčí svému strhujícímu a krásnému tenoru, který zúročil v přátelství s kamarádem a spolužákem, hráčem na španělskou kytaru a textařem Paulem Simonem. Jeho tvůrčí jemnocitnost textů velebila jejich dvojhlas. Nemýlím se, když napíši, že hodně písní této obdivuhodně tvořivé dvojice se poutavě vyjadřuje k lásce a smutku, životě a osamění.

Americký zpěvák, herec, spisovatel, vlastním jménem Arthur Ira Garfunkel pochází z Queens Forest Hills, stát New York, USA z dobře situované rodiny. Zpíval již od raného věku a ve volném čase se věnoval oblíbenému čtení mnoha knih. Obojí ho provází celý život. Má dva bratry Julese a Benjamina. Na základní škole v šesté třídě potkal svého budoucího partnera ve školní divadelní hře Alenka v říši divů. Art Garfunkel v roli kočky a Paul Simon v roli jako králík. Navštěvovali spolu základní školu a střední školu ve čtvrti Forest Hills v New York City. Vyrůstali ve stejné čtvrti a dokonce i v těsné blízkosti ulic kde žili. Už tehdy, často spolu po škole zpívali a Paul to doprovázel hrou na kytaru. Když se naskytla možnost, navštěvovali rock’n’rollové menší klubové koncerty. Svoje první hudební začátky si každý odehrál v různých kapelách. V patnácti letech se dají spolu dohromady a nazpívají pod názvem dvojice Tom a Jerry první píseň od Paula Simona Hey, Schoolgirl a ještě pár písní, a poté se jejich cesty na čas rozešly (1957).

Art Garfunkel se více soustředil na ukončení vysokoškolského studia, věděl, že se ještě musí vzdělávat, a proto zvolil prestižní Kolumbijskou univerzitu v New Yorku, kterou úspěšně absolvoval. V roce 1962 Art Garfunkel získal titul bakaláře obor dějiny umění a poté magisterský titul, v oboru matematika. Během svého studia natočil několik baladických písní s vlastním textem pod pseudonymem Artie Garr pro Columbia Records. Chvilku se živil jako učitel matematiky. Jeho představa v počátcích, že se bude trvale živit něčím z toho, co studoval, vzala za své. Neopominul ani žádnou příležitost sledovat hudební dění, které je mu blízké a dále udržoval písemný kontakt s Paulem, který už vlastně sólově vystupoval po hudebních klubech v USA a Evropy. Nastávající budoucí slavné duo se opět sejde ve Greenwich Village, čtvrti slavné historie, která se nachází v jižní části Manhattanu, New Yorku proslulá svéráznou architekturou, nízkými řadovými domky s malebnými zahrádkami s květnatým zákoutím. Proslavila se především tím, že zde působila generace beatniků a hippies, žil zde také třeba Jack Kerouac a jiní slavní lidé. V místních klubech hráli Joan Baez a Jimi Hendrix a mnoho jiných slavných osobností.


5.11.1941
Forest Hills, New York, USA
Art Garfunkel imdb Art Garfunkel csfd

Art Garfunkel oblíbené filmy

76 Hlava 22
Hlava 22
1970
68 Klub 54
Klub 54
1998
66 Sexy 40
Sexy 40
2009
72 Tělesné vztahy
Tělesné vztahy
1971
57 Helena v krabici
Helena v krabici
1993
69 Bad Timing
Bad Timing
1980

2017Cecile on the Phonefilm

2009Sexy 40film

1998Klub 54film

1993Helena v krabicifilm

1990Mother Goose Rock 'n' RhymeTV film

1986Good to Gofilm

1980Bad Timingfilm

1971Tělesné vztahyfilm

1970Hlava 22film


Aktualizace osobnostního profilu Art Garfunkel: 2.4. 2018 18:16