Film Info

Bláznivý Petříček
csfd
74

Bláznivý Petříček

Info
Francie - Itálie, 1965 , 110 min
Žánr
Komedie - Drama - Krimi - Romantický
Režie
Jean-Luc Godard
Hrají
Jean-Paul BelmondoAnna KarinaSamuel FullerJean-Pierre LéaudPascal AubierRaymond DevosKrista NellHans MeyerDominique ZardiHenri AttalGeorges StaquetGraziella GalvaniDirk SandersRoger Dutoit

Popis filmu Bláznivý Petříček

Příklon k existencialismu, pocitová platforma 60. let, hledání východisek - to jsou zdroje, z kterých vyvěrá příběh Ferdinanda, který přišel o práci a v bezútěšné situaci s pocitem zbytečnosti nachází útěchu ve vztahu k Marianne. Tento motiv je zakomponovaný do gangsterského podhoubí. Ferdinand se celou dobu domnívá, že Marianne je sestrou gangstera; rozčarování z poznání, že je jeho milenkou, zaplatí oba životem. Godardova svoboda vyjadřování vytváří osobitý styl díla, v kterém se slučuje subjektivizující proud s cinema-vérité a ústí do podoby pestré koláže. Svérázný, nekonvenční Belmondo využívá prostor na improvizaci, jeho projev osciluje mezi něžnými, humornými a vážnými polohami. Film je variací na známá godardovské témata: lásku, která přináší smrt, hledání svobody, problém jazyka a komunikace, romantickou představu o možnosti návratu k přírodě a deziluzi ze zklamání. O lhostejnosti, pocitu marnosti a cynismu moderní doby.
Zdroj: oficiální distributorAktualizace: 9.10.2017 23:15

Bláznivý Petříček hodnotící komentáře


Bláznivý Petříček download


Bláznivý Petříček online


Bláznivý Petříček ke stažení


Bláznivý Petříček

Bláznivý Petříček ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
38