The Edge 57 let


Kytarista irské rockové skupiny U2 se narodil 8. 8. 1961 v Barkingu jako David Howell Evans. Přezdívka The Edge symbolizuje ostré rysy jeho tváře i nekompromisní způsob jeho myšlení.

V říjnu 1976 se společně se svým bratrem Dickem úspěšně zúčastnil konkurzu na kytaristu nově vzniklé skupiny u Larryho Mullena Jr. Dick však tuto formaci opustil ještě dříve, než pod názvem U2 začala chrlit jednu úspěšnou desku za druhou. Svými specifickými kytarovými rify vytváří snadno rozpoznatelný zvuk kapely. Paradoxem je, že ho k vysokým tónům nechtěně přiměl baskytarista Adam Clayton, který při své hře ignoruje hluboké tóny, vyžívá se ve středním spektru a The Edge musí hrát dostatečně vysoko, čímž vytváří kontrast k base. Kromě oblíbené kytary si The Edge během úspěšné kariéry občas odskočí ke klávesám, svým zpěvem vytváří Bonův hlasový stín a ve vyjímečných případech se stává sólovým zpěvákem - poprvé to bylo při skladbě Seconds z alba War z roku 1983.

Povahově se jedná o tichého, klidného a samotářského muže, který svého času dlouze zvažoval, zda se rockovou muzikou neprotiví Boží vůli. Je perfekcionostou, který se pečlivě připravuje na každý hudební výkon, často střídá kytary (na koncertě jich má obvykle připraveno nejméně 30 kusů) a svůj život zasvětil hledání nových originálních zvuků.


8.8.1961
Barking, Essex, Anglie, Velká Británie
The Edge imdb The Edge csfd

The Edge oblíbené filmy

93 The Simpsons: Greatest Hits
The Simpsons: Greatest Hits
1999
Night & Day
Night & Day
1990
Entropy
Entropy
1999

1999Entropyfilm

1999Simpsons: Greatest Hits, Thefilm

1990Night & DayTV film


Aktualizace osobnostního profilu The Edge: 24.11. 2018 18:49