Kevin Macdonald 50 let


Kevin Macdonald se narodil 28. října ve skotském Glasgow. Pochází z rodiny, která ve světě filmu nepatří k těm úplně neznámým. Jeho dědeček, původem Maďar, Emeric Pressburger byl známým filmovým režisérem hlavně v Anglii, kam se přestěhoval. Z jeho filmů jmenujme například "Cesta k cíli", "Červené střevíčky" nebo "Bitva u La Plata". Kevinův bratr Andrew Macdonald se věnuje produkování filmů (např. Trainspoting). Kevin Macdonald vystudoval soukromou školu Glenalmond College ve Skotsku. Jako režisér se poprvé představil s biografii svého dědečka nazvanou „The life and death of a screenwriter“ (1994). Hned poté směřovaly jeho kroky k dokumentárnímu filmu a jeho prvním televizním počinem byl dokument nazvaný „The making of an Englishman“ (1995).

Po několika biografiích a dokumentech se v roce 2000 více zviditelnil, když se ujal režijní taktovky dokumentu „One day in September“ s Michalelam Douglesem v hlavní roli, který rekonstruoval tragickou událost z 5. prosince 1972, kdy na letních olympijských hrách v Mnichově skupinka extrémistů postřílela jedenáct izraelských atletů. Film byl oceněn Oskarem za nejlepší dokumentární film. Po tomto úspěšném filmu souhlasil s tím, aby se podílel na filmovém projektu o rekonstrukci tragického výstupu dvou horolezců, kteří se v 80. letech pokusili vystoupat na zatím nikým nepokořený vrchol Siula Grande v Peru. Film byl nazvaný „The Touching the Void“ (Pád do ticha, 2003). Stejně tak jako byl dramatický původní výstup, tak i natáčení tohoto filmu bylo provázeno velkou dávkou dramatičnosti. Protože se film natáčel z velké části v horách, aby tak byla zachována reálnost příběhu, působila komplikace po celou dobu natáčení především nízká teplota. Od omrzlých rukou, nohou a obličejů štábu i herců, až po zamrzání kamer a ostatní aparatury. Jak sám režisér řekl, v některých momentech litoval, že se tohoto úkolu ujal. Vše ale nakonec dopadlo dobře a celému štábu pak byla odměnou vystihnutá reálnost celého příběhu. Film se těšil velké oblibě a získal také cenu “Alexandra Kordy“ od Britské Akademie filmového a televizního umění. Jako herce jsme ho mohli spatřit v několika dokumentech a také ve filmu “THE WATER GAME“ z roku 2002.

V roce 2005 jsme si jej mohli poslechnout, když propůjčil svůj hlas jedné z postav animovaného filmu “LILO AND STITCH 2: STITCH HAS A GLITCH“ (Lilo a Stitch 2: Stitch má mouchy).


28.10.1967
Glasgow, Skotsko, Velká Británie
Kevin Macdonald imdb Kevin Macdonald csfd

Kevin Macdonald oblíbené filmy

61 Černé moře
Černé moře
2014
63 Budoucnost nejistá
Budoucnost nejistá
2013
65 Orel Deváté legie
Orel Deváté legie
2011
80 Poslední skotský král
Poslední skotský král
2006
74 Na odstřel
Na odstřel
2009
73 Oasis
Oasis
2017

2017OasisTV film

2014Černé mořefilm

2013Budoucnost nejistáfilm

2011Orel Deváté legiefilm

2009Na odstřelfilm

2006Poslední skotský králfilm

2000Humphrey JenningsTV film


Aktualizace osobnostního profilu Kevin Macdonald: 4.5. 2018 05:06