Thomas Bangalter 43 let


Thomas Bangalter se narodil 3. ledna 1975 v Paříži. Již od pěti let se intenzivně věnoval hře na piano. Později přiznal, že s odstupem času je rodičům za cvičební dril, kterému ho vystavili, velmi vděčný. Jeho otec Daniel Vangarde byl skladatel a producent aktivní zejména na přelomu 70. a 80. let, kdy spolupracoval především s disco a popovými interprety jako Ottawan, Gibson brothers nebo Sheila B. Devotion. Během studia na pařížském gymnáziu „Carnot“ se Thomas v roce 1987 seznámil s chlapcem podobných zájmů jménem Guy Manuel De Homem-Christo. Oba mladíci nacházeli společnou řeč zejména ve fascinaci hudbou a filmem. Společně s dalším spolužákem Laurentem Brancowitzem založili rockovou kapelu „Darlin´“, kde se Thomas ujal baskytary. Natočili pouze několik skladeb, které se však dostaly k anglické nezávislé kapele „Stereolab“, a ta dvě z nich vydala na hudebním výběru pod vlastním labelem „Duophonic records“. Následně dostali nabídku se zúčastnit několika koncertů v Anglii. Dle pozdějších slov Bangaltera kapela stejně neměla velkou budoucnost a chlapci se v rockových vodách necítili nejlépe. K něčemu však působení Darlin´ přeci jen bylo. V recenzi v uznávaném magazínu „Melody maker“ byla jejich hudba titulována autorem článku jako „daft punk“ (pitomej punk). Bangalter a Homem-Christo si lepší název pro svůj nový, nyní již pouze dvoučlenný projekt nedokázali představit.

Oba mladíci silně ovlivnění návštěvami tanečních klubů začali rozsáhle experimentovat se syntezátory a automatickým bubeníkem a zakrátko spatřila světlo světa první demo nahrávka. V roce 1993 se hoši potkali s polovinou tanečního projektu „Slam“ Stuartem Macmillanem, jehož zaujetí v této nahrávce vyústilo ve vydání debutního singlu s názvem „New wave“ (finální mix skladby New wave se jmenoval Alive) o rok později. V roce 1995 se mladíci opět sešli ve studiu nacházejícím se tradičně u Thomase doma, aby nahráli komerčně úspěšný singl „Da funk“. Vzápětí si je vzal pod svá křídla manažer Pedro Winter, který jim zajistil koncerty ve svých klubech (Pedro zastupoval např. ještě Cassius, v současnosti válcují taneční kluby po celé Evropě tzv. „nu-rave“ projekty pod hlavičkou jeho labelu Ed Banger records). Na základě tohoto úspěchu dostali nabídku udělat remix pro Chemical brothers a zároveň šanci otevírat jejich shows při anglickém turné. To již nenechalo klidné manažery z kolosu Virgin records a nabídli hochům smlouvu. V roce 1997 vyšla debutní deska „Homework“, které bývá označována jako jedno z nejdůležitějších tanečních alb devadesátých let. Oba Francouzi, kterým bylo teprve něco přes dvacet let, se se svojí originální směsicí house, techna, electra a synth-popu zařadili mezi legendy typu Leftfield, Underworld, Chemical brothers atp. Za audio stránkou nezaostávala ani ta vizuální a doprovodné videoklipy k albu se staly neméně proslulými. V roce 1999 vyšla jejich kolekce pod názvem D.A.F.T. a podtitulem „A story about dogs, androids, firemen and tomatoes“ jemně nastiňujícím leitmotivy videí. Na tvorbě klipů se kromě velikánů oboru jakými jsou Michel Gondry či Spike Jonze podíleli i samotní Daft punk, když režírovali klip ke skladbě „Fresh“, klipu ke skladbě „Burnin´“ se pro změnu účastnili jako herci.

V roce 2001 vyšlo druhé album „Discovery“, které přineslo větší příklon k synth-popu a house music. Singly jako „One more time“ či „Harder, better, faster, stronger“ a „Digital love“ slavily opět velké úspěchy. V roce 2003 vznikl další vizuální počin Daft punk. INTERSTELLA 5555 : THE 5TORY OF THE 5ECRET 5TAR 5YSTEM bývá označován jako „house muzikál“. V produkci obou pánů z kapely, za jejich hudebního doprovodu, pod dozorem jejich dětského idolu – slavného anime a manga tvůrce Leiji Matsumota a pod režií Kazuhisy Takenouchiho vznikl animovaný němý sci-fi muzikál, který je v podstatě vizuálním doprovodem k albu Discovery či naopak album Discovery je soundtrackem k tomuto filmu.


3.1.1975
Paříž, Francie
Thomas Bangalter imdb Thomas Bangalter csfd

Thomas Bangalter oblíbené filmy

74 Vejdi do prázdna
Vejdi do prázdna
2009
66 Zvrácený
Zvrácený
2002

2009Vejdi do prázdnafilm

2002Zvrácenýfilm


Aktualizace osobnostního profilu Thomas Bangalter: 26.5. 2018 00:55