Sheri Moon Zombie
107

Sheri Moon Zombie 47 let


Vlastním jménem Sheri Lyn Skurkis se narodila v San Jose, 26. Září 1970. Dětství prožila v Connecticutu a poté co si v sedmnácti vyšla střední, vrátila se do rodné Kalifornie. Následně migrovala mezi oběma domovy, s tím že čas dělila mezi školu a přivydělávání si tancem, modelingem a choreografií. Touto cestou potkala svého budoucího manžela, mimojiné režiséra a zpěváka Roba Zombieho. Poznali se díky vzájemnému příteli a jejich slovy došlo k lásce na první pohled. Své první rande strávili na pizze. Vzali se až po třinácti letech známosti, a to přesně na Halloween 2002. Ke svému dosavadnímu uměleckému jménu Kitty (Kitty Moon) si tak Sheri přidala ještě příjmení Zombie. Na pohled dokonalý pár je spolu dodnes a byl to právě Rob, díky komu se Sheri ujala i jako herečka.

Co se týče filmu, Sheri Moon začínala spíše příležitostně. Díky osobitému hlasu (a smíchu) měla dobré předpoklady k namlouvání kreslených postaviček. Také se objevila na MTV, ještě v začátcích tohoto kanálu. Ale přednost přede vším měl Rob. Cestovala s ním po turné ještě když působil ve White Zombie a poté co nastoupil na sólovou dráhu, zaujala místo přední tanečnice na jeho show. Stejně tak se mu starala o choreografii a kostýmy. Objevila se také v jedenácti jeho videoklipech, z nichž nejzajímavějším je asi ten k písni „Living Dead Girl“, natočen ve stylu THE CABINET OF DR. CALIGARI a Sheri v něm ztvárnila onu nemrtvou atrakci. Mimo to se objevila i v klipu od Black Label Society a Prong.

Ač vlastně neměla žádné herecké ambice, první a hned zásadní filmová role přišla v Zombieho dnes již kultovním debutu, HOUSE OF 1000 CORPSES (2002). Sheri si zahrála Veru-Ellen Baby Firefly, pro nezasvěcené zvrácenou členku zvrácené vraždící rodinky. Na něco takového bezesporu dokonale sedla (i když aby nedošlo k omylu, v soukromí je Sheri spíše milá americká ženuška). Svojí roli ve filmu popsala takto: „Baby, to je andělsky vypadající návnada jak dostat oběti.“ V roce 2005 přišlo volné pokračování s názvem THE DEVIL'S REJECTS. To už nebyl vzhledem laciný béčkový horor, ale režisérsky značně vyspělejší snímek, což se následně promítlo i v kritikách. Oba filmy vydělaly více než dvojnásobek svého rozpočtu a dostaly se do povědomí široké, hororově laděné veřejnosti. Sheri si za ten druhý zasloužila ocenění v kategorii „Most Vile Villain“ na Spike TV Scream Awards a v roce 2007 jí denník USA Today jmenoval jako jednu z nejlepších současných scream queens. Z dalších Zombieho projektů si v roce 2007 zahrála v jednom z fake trailerů v rámci GRINDHOUSE, nazvaném WEREWOLF WOMEN OF THE SS a v tom samém roce také ztvárnila matku Michaela Myerse v remaku Carpenterova HALLOWEENU (který se stal vůbec nejvýdělečnějším dílem celé série). No a za další namluvila charakter Susie X v Zombieho nadcházejícím sprostém animáku THE HAUNTED WORLD OF EL SUPERBEASTO. Sheri si tak zahrála ve všech jeho dosavadních režijních počinech a její herecké počínání je s nimi nemyslitelně spjaté.


26.9.1970
San Jose, California, USA
Sheri Moon Zombie imdb Sheri Moon Zombie csfd

Sheri Moon Zombie oblíbené filmy

56 31
31
2016
63 Halloween
Halloween
2007
49 The Lords of Salem
The Lords of Salem
2012
70 Vyvrženci pekla
Vyvrženci pekla
2005
48 Halloween II
Halloween II
2009
74 The Haunted World of El Superbeasto
The Haunted World of El Superbeasto
2009

201631film

2012The Lords of Salemfilm

2009Halloween IIfilm

2009The Haunted World of El Superbeastofilm

2007Grindhouse: Werewolf Women of the S.S.film

2007Halloweenfilm

2005Vyvrženci peklafilm

2004Vraždy bez zárukyfilm

2003Dům tisíce mrtvolfilm


Aktualizace osobnostního profilu Sheri Moon Zombie: 14.12. 2017 07:51