Michael Hurst 60 let


Světlo světa spatřil Michael Hurst v září roku 1957 v britském Lancashire. Má tři mladší bratry – Marka, Stuarta a Nicholase (ten je nevlastní). Když bylo Michaelovi 8 let, tak se jeho rodina přestěhovala do města Christchurch na Nový Zéland, kde navštěvoval Papanui High School. Již od útlého mládí byl Michael velmi umělecky založený – hodně četl, navštěvoval herecké kroužky a svůj zájem neustále prohluboval. Jako vysokou školu si vybral prestižní University of Canterbury (jako jeho dobrý přítel Kevin Smith alias Áres) a v návaznosti na svůj umělecký obor nebylo žádným překvapením, že se po roce studia rozhodl vstoupit do divadla Court Theatre. Bylo mu 19 let a stále získával širší vzdělání o divadelním herectví, které později velmi dobře zúročil.

Aby toho nebylo málo, Michael se ve 22-ti letech stal členem divadla Theatre Corporate v Aucklandu. Zde strávil sedm let a v roce 1985 se stal zástupcem tohoto divadla. Zároveň se angažoval v Mercury Theatre, kde v letech 1982-1991 hrál a režíroval více než 20 divadelních her. V roce 1987 se stal prvním novozélandským hercem, který dostal angažmá v australském divadle, a to konkrétně v Melbourne Theatre Company ve hře The Three Musketeers (Tři mušketýři), kde ztvárnil roli D'Artagnana. Oblíbil si především dramatická díla z pera anglického spisovatele Williama Shakespeara a na začátku 90. let se stal uznávanou autoritou na Novém Zélandu, kde hrál a režíroval již zmíněné Shakespearovy hry. Na jeho oblibu tohoto žánru ráda vzpomíná Lucy Lawless, která v jednom rozhovoru zmínila, že když Michael režíroval několik dílů Xeny, velice svoji práci prožíval a v téměř každé scéně požadoval nějaké dramatické gesto či slovo, přesně podle vzoru Shakespearových děl.

Michael Hurst se také v roce 1991 účastnil založení divadla Watershed Theatre, v roce 1999 spoluzaložil producentskou společnost Screen Adventures a v roce 2003 se podílel na založení divadelní skupiny The Large Group. Herectví je zkrátka jeho velkou láskou, ale již v roce 1988 si vzal svou životní lásku – je jí novozélandská herečka Jennifer Ward-Lealand. Jejich manželství je považováno za velmi stabilní a vyšly z něj dvě děti, Jack a Cameron. Jennifer také můžeme znát jako vedlejší postavu z Xeny, kde si zahrála v epizodách "The Deliverer" ze 3. série a "The Play's The Thing“ ze 4. série.


20.9.1957
Lancashire, Anglie, Velká Británie
Michael Hurst imdb Michael Hurst csfd

Michael Hurst oblíbené filmy

23 Děti z ostrova pokladů 3: Tajemství ostrova pokladů
Děti z ostrova pokladů 3: Tajemství ostrova pokladů
2006
29 Děti z ostrova pokladů 2
Děti z ostrova pokladů 2
2006
Amazon High
Amazon High
1997
Jubilee
Jubilee
2000
Love Mussel
Love Mussel
2001

2006Děti z ostrova pokladů 2film

2006Děti z ostrova pokladů 3: Tajemství ostrova pokladůfilm

2001Love MusselTV film

2000Jubileefilm

1997Amazon HighTV film


Aktualizace osobnostního profilu Michael Hurst: 19.7. 2018 23:32