Kevin Eastman
62

Kevin Eastman 55 let


Americký komiksový tvůrce Kevin Eastman prožil dětství ve společnosti tří sester v malém horském městečku Groville v Portlandu. Kevin prý začal kreslit od chvíle, kdy vůbec mohl udržet tužku a jeho aktivita se ještě zvýšila, když objevil první komiksy. Byl samoukem a učil se studiem děl všemožných kreslířů. V letech 1980 – 1981 již Kevinovi vyšlo několik menších prací. O rok později ho osud zavál do Northamptonu v Massachusetts, kde potkal podobně smýšlejícího chlapíka jménem Peter Laird. Kevin se začal živit prací v restauracích a společně s Peterem jim v hlavách uzrával nápad na společný projekt, pro nějž začali hledat nějakého nezávislého vydavatele. Ve finále jim muselo stačit 200 dolarů a tisícovka půjčená od Kevinova strýce Quentina, aby v roce 1984 vydali v nákladu tři tisíce kusů černobílý čtyřicetistránkový komiks – Teenage mutant ninja turtles (Želvy ninja).

Ve vlastním bytě si založili studio, které pojmenovali Mirage. Komiks o Želvách ninja šel překvapivě na odbyt a oba hoši ho neopomněli efektivně propagovat, když informace s ukázkami odesílali na všechny strany. Vzhledem k tomu, že lidí, kteří by se s fenoménem Ninja želv nesetkali, je min. v západním světě a Japonsku opravdu poskrovnu, nemá cenu obsáhle popisovat, že na chlapce čekala velká popularita a také velké jmění. Na konci 80. let již příběh o čtyřech zmutovaných želvách pojmenovaných podle renesančních mistrů rozpoutal mánii a komiksové médium pro ně bylo příliš těsné. Nejen, že želvy začaly vycházet v mnoha obdobách (existují např. verze pro různé věkové hranice, přičemž některé pro starší jsou velmi brutální a v rámci možností realistické), ale zanedlouho slavil úspěchy i televizní animovaný seriál (který jsme mohli vidět i u nás) a trh zaplavil želví merchandise – figurky, kartičky, stolní i počítačové hry, potraviny a v podstatě všechno na co si vzpomenete. Tato skutečnost nemohla uniknout Hollywoodským producentům, a tak v roce 1990 spatřil světlo světa také první celovečerní hraný film.

Eastman unavený povykem kolem Ninja želv a prací pro vzkvétající Mirage studios založil další společnost jménem Tundra publishing. Účelem byla realizace různých vedlejších osobních projektů a také podpora dalších tvůrců. Eastman zde např. vytvořil sekci pro tvůrce vydávající u legendárních vydavatelství DC a Dark horse, aby mohli prezentovat svá díla, s kterými měl „normální“ vydavatel problém. Tundra se podílela na vydání celé řady děl, z nichž nejznámější byl zřejmě opus Alana Moora „Z pekla“. Přesto, že Kevin považuje působení Tundra publishing za svůj velký osobní úspěch a Tundra získala také uznání kritiků a několik cen, po třech letech musel její činnost ukončit s několikamiliónovou ztrátou. Eastman se však ve vydávání a editoringu našel a zanedlouho si vyhlídl další objekt svého zájmu. Stal se jím legendární sci-fi a fantasy komiksový magazín Heavy Metal, jehož vydavatelem a šéfredaktorem je Eastman dodnes. V novém miléniu se také rozešla jeho cesta s Peterem Lairdem. Laird později osvětloval, že jejich spolupráce byla již pouze papírová a fakticky spolu nic nevytvořili skoro deset let. Během transakcí trvajících dalších osm let Eastman Lairdovi postupně odprodal svá veškerá práva týkající se želv. Na závěr ještě nutno podotknout, že kromě želv Eastman již mnoho komiksů nevytvořil.


30.5.1962
Portland, Maine, USA
Kevin Eastman imdb Kevin Eastman csfd

Kevin Eastman oblíbené filmy

63 Želví nindžové
Želví nindžové
1990
63 Toxický mstitel 4: Masakr ve městě
Toxický mstitel 4: Masakr ve městě
2000
Wasteland Justice
Wasteland Justice
1999
59 Tales from the Crapper
Tales from the Crapper
2004
Lingerie Kickboxer
Lingerie Kickboxer
1998
29 L.E.T.H.A.L. Ladies: Return to Savage Beach
L.E.T.H.A.L. Ladies: Return to Savage Beach
1998

2004Tales from the Crapperfilm

2003Rock n' Roll Cops 2: The Adventure Beginsfilm

2000Toxický mstitel 4: Masakr ve městěfilm

1999Wasteland Justicefilm

1998Armageddon Boulevardfilm

1998Crimes of the Chupacabrafilm

1998L.E.T.H.A.L. Ladies: Return to Savage Beachfilm

1998Lingerie Kickboxerfilm

1997Guns of El Chupacabrafilm

1997Hollywood Copsfilm

1996Den warriorafilm

1990Želví nindžovéfilm


Aktualizace osobnostního profilu Kevin Eastman: 20.4. 2018 06:12