Shamim Sarif 48 let


Režisérka a spisovatelka autorka mnohá krátkých povídek. Napsala scénář k mnoha dětským televizním seriálům a natočila také pár hudebních videoklipů. Věnuje se převážně lesbické tematice. V roce 2008 získala ocenění Afterellen.com 2008 VISIBLITY AWARD - mezinárodní lesbická/bi žena roku. Studovala režiji v Raindance v Londýně.

Její jihoasijský a jihoafrický původ inspiroval k jejímu premiérovému románu World unseen - Nespatřený svět, který získal po zfilmování ocenění na filmových festivalech. Bylo to třikrát ocenění nejlepší režie na festivale Jihoafrického filmu a televizní tvorby, The Phoenix Film Festival a The Clip (Tampa) Festival. Román sám o sobě získal ocenění Pendleton May First Novel Award and a Betty Trask Award. Byl velmi dobře přijat u britské veřejnosti a dal autorce sílu psát další romány. Věnuje se problematice apartheidu v jižní Africe v 50. letech minulého století.

Nedávno byl vydán její další román - I can´t think streight. Tento třetí román se těší stejné popularitě jako její prvotina. Román pojednává o vztahu dvou žen z naprosto odlišných kultur - židovské a arabské a naprostého tabu v podobě jiné sexuality než je heterosexualita. Nedavno byl uveden v severoamerických kinecha teď míří na festivaly do Evropy.


24.9.1969
Anglie, Velká Británie
Shamim Sarif imdb Shamim Sarif csfd

Shamim Sarif oblíbené filmy

72 The World Unseen
The World Unseen
2007
66 I Cant Think Straight
I Cant Think Straight
2008
53 Despite the Falling Snow
Despite the Falling Snow
2016

2016Despite the Falling Snowfilm

2008I Can't Think Straightfilm

2007The World Unseenfilm


Aktualizace osobnostního profilu Shamim Sarif: 28.3. 2018 15:54