Nikki Sixx 65 let


Nikki Sixx je americký baskytarista a zakladatel heavy metalových kapel Mötley Crüe (1981) a Sixx: A.M. (2007). Ještě před vznikem Mötley Crüe se živil jako dealer a později hrál v kapele London spolu s Blackiem Lawlessem, který roku 1984 zakládá W.A.S.P..

Nikki Sixx je znám svou závislostí na drogách, především heroinu. Spolu s bubeníkem kapely Tommym Lee byli svého času nazýváni jako „Terror twins“, neboli „teror dvojčata“. K jejich různým vylomeninám jim sekundoval zpěvák Vince Neil. Slavné rock 'n' rollové heslo „Sex, drugs, and rock 'n' roll“ dodržovali všichni členové Mötley Crüe.

Drogová závislost se mu málem stala osudnou. 21. prosince 1987 se předávkoval heroinem a byl několik minut mrtvý. K životu ho vrátily zpět dvě injekce adrenalinu podané v sanitce. Po této události se celá kapela odebrala na odvykací léčbu kromě kytaristy Micka Marse, který se z ní už dostal. Po návratu z léčby roku 1989 kapela nahrála své komerčně nejprodávanější album „Dr. Feelgood“. V textech písní na tomto albu Nikki Sixx popisuje svou drogovou závislost a i klinickou smrt. Samotná titulní píseň, rovněž nejznámější a nejlepší kapely, pojednává o drogovém dealerovi Jimmym. Nikki Sixx také vydal knihu „Heroinové deníky“, rovněž o jeho závislosti.

V roce 2007 založil kapelu Sixx: A.M. (Nikki Sixx, DJ Ashba, James Michael). Na silvestra roku 2015 Mötley Crüe v Los Angeles odehráli poslední koncert a ukončili činnost. 19. listopadu 2019 však oznámili obří comebackové stadionové turné po Severní Americe na léto 2020, spolu s Deff Leppard, Poison a Joan Jett and the Blackhearts. Toto rozhodnutí učinili díky zájmu nových a mladých fanoušků, které získali díky filmu The Dirt, mapující historii Mötley Crüe. Turné bylo však přeloženo z důvodu koronavirové pandemie Covid-19.


11.12.1958
San Jose, California, USA
Nikki Sixx csfd

HnüsDisaster!Sběratelé kostíCum on Feel the NoizeIt's so Easy and Other LiesMotley Crue: The EndRock IconsLennon or McCartneyThe Life, Blood and Rhythm of Randy CastilloBůh ti žehnej, Ozzy OsbournePříběh heavy metaluLemmy ForeverMötley Crüe - In Tokyo100 Greatest Hard Rock SongsMötley Crüe: Carnival of SinsX-Rated: The Pop Videos They Tried to BanMötley Crüe Greatest Videos HitsMötley Crüe: Lewd Crüed & Tattooed100 Greatest Artists of Hard RockHellraisersBehind the MusicOzzy Osbourne: Don't Blame MeMötley Crüe: Dr. Feelgood the VideosMötley Crüe: UncensoredMötley Crüe feat. Machine Gun Kelly - The Dirt (Est. 1981)Alice Cooper: Feed My FrankensteinMötley Crüe: Kickstart My HeartA Year in MusicMSN ExclusivesPiers Morgan TonightThe DoctorsChelsea LatelyLA InkHoward Stern on DemandVideo on TrialCMT InsiderJimmy Kimmel Live!The Best Hit USAVH1 Presents the 80'sTV totalThe Martin Short ShowHollywood SquaresX-PlayHoward SternWWE Monday Night RAW1990 Billboard Music AwardsHeadbangers BallLive with Kelly and MarkGeraldoHeadbangers BallLarry King LiveRock in RioEntertainment Tonight


Aktualizace osobnostního profilu Nikki Sixx: 25.5. 2024 14:46