Richard O'Brien 81 let


Richard O’Brien, vlastním jménem Richard Timothy Smith, se narodil v Anglii roku 1942. V devíti letech, kdy se jeho otec rozhodl pořídit si ovčí farmu, se s rodinou přestěhoval do Taurangy na Novém Zélandu. Získané zkušenosti na farmě, jako jízda na koni, mu usnadnily prosadit se ve filmovém průmyslu, kde začínal jako kaskadér ve filmu CARRY ON COWBOY. Díky svému horlivému zájmu o komiksy a hororové filmy se v roce 1964 vrátil do Anglie, kde navštěvoval hodiny herectví. S počátkem jeho herecké kariéry si změnil jméno ze Smith na O’Brien, podle jména jeho babičky, aby se vyvaroval nedorozumění, jelikož jeden herec toho jména již v Anglii působil.

O’Brien dále pokračoval v psaní muzikálů, mezi nejznámější patří: T.Zee (1976), Disaster (1978), The Stripper (1982) a Top People (1984). V roce 1995 napsal vlastní one-man show Disgracefully Yours, kterou i sám odzpíval a o tři roky později vydal hudební CD s písněmi z tohoto představení, pod názvem „Absolute O’Brien“. V různých rolích se také objevil v neméně slavných filmech jako jsou: JUBILEE (1977), FLASH GORDON (1980), DARK CITY (1998), EVER AFTER (1998) a DUNGEONS AND DRAGONS (2000). Zahrál si i v populární sérii ROBIN OF SHERWOOD, kde ztvárnil zkorumpovaného druida Gulnara.

Richard O’Brien byl dvakrát ženatý a je otcem tří dětí. V roce 2004 byl městem Hamilton na Novém Zélandu vyznamenán za svůj přínos umění a oceněn sochou Riff Raffa, jeho postavy v The Rocky Horror Picture Show. V interview v roce 2009 mluvil o svém neustálém vnitřním boji a sám sebe popsal jako možné třetí pohlaví, něco mezi ženou a mužem.


22.3.1942
Cheltenham, Gloucestershire, England, Velká Británie
Richard O'Brien csfd

The StolenJackboots on WhitehallNoční vlakDesatero přikázáníThe Children's Party at the PalaceElvíra - strašidelný zámekDračí doupěNěkdo musí z kola venSmrtihlavVěčný příběhSpice WorldWolves of Willoughby Chase, TheRevoluceDigital DreamsShock TreatmentFlash GordonOdd Job, TheJubileeRocky Horror Picture ShowFour Dimensions of GretaZee a spol.Phineas & FerbTake Two with Phineas and FerbUrban GothicThe DetectivesRobin Hood


Aktualizace osobnostního profilu Richard O'Brien: 17.8. 2023 22:31