Tania Mallet 77 let


Filmová a televizní herečka Tania Mallet se narodila devatenáctého května roku 1941 v anglickém přímořském městě Blackpool. V mládí Tania navštěvovala Lucy Clayton´s School of Modelling a v roce 1957, ve věku pouhých šestnácti let, začala pracovat jako modelka a brzy se stala jednou z nejznámějších modelek přelomu 50. a 60. let.

Poprvé se před kamerou objevila v roce 1961 v krátkém dokumentu výmluvně nazvaném GIRLS GIRLS GIRLS!, který se věnoval prostředí módního průmyslu a Tania zde ztvárnila sama sebe. O dva roky později se zúčastnila castingu na hlavní ženskou roli Tatiany v bondovce SRDEČNÉ POZDRAVY Z RUSKA (From Russia with Love), ale roli nakonec získala italská herečka a Miss Řím Daniela Bianchi. O rok později se přesto objevila po boku Seana Conneryho v dalším filmovém dobrodružství agenta 007 Jamesa Bonda GOLDFINGER. V tomto snímku ztvárnila postavu Tilly Masterson, která se chce pomstít Auricu Goldfingerovi (Gert Fröbe) za smrt své sestry Jill (Shirley Eaton). Pro Taniu byla role Tilly její první a zároveň poslední filmovou rolí. Důvod proč dále nepokračovala ve své herecké kariéře, je vcelku prostý, jako modelka si dokázala vydělat mnohem více peněz než jako herečka.

V následujících letech se objevila pouze v několika televizních pořadech - v talk-show LATE SHOW LONDON (1966), v soutěži CALL MY BLUFF (1967) nebo v pořadu GLAMOUR (1971). V roce 1976 se přesto nakrátko k herectví vrátila, a to v rámci jedné epizody seriálu THE NEW AVENGERS, což bylo pokračování slavného britského seriálu THE AVENGERS, který se vysílal mezi léty 1961 až 1969 a hlavní roli zde (stejně jako v THE NEW AVENGERS) ztvárnil Patrick Macnee. Další možnost zhlédnout Taniu Mallet měli diváci až o 36 let později, kdy se v letech 2012-2013 představila v pořadech THIS MORNING, THE PLAYBOY MORNING SHOW a v televizním dokumentu BOND´S GREATEST MOMENTS, který jak už název napovídá, byl zaměřen na filmový fenomén jménem James Bond.


19.5.1941
Blackpool, Lancashire, Anglie, Velká Británie
Tania Mallet imdb Tania Mallet csfd

Tania Mallet oblíbené filmy

85 Goldfinger
Goldfinger
1964

1964Goldfingerfilm


Aktualizace osobnostního profilu Tania Mallet: 10.3. 2018 08:33