Petr Nárožný 86 let


Jeden z nejpopulárnějších českých herců byl původně stavebním inženýrem, tato práce ho ale nenaplňovala, a tak se přes moderování pořadů hudební skupiny Rangers a komické výstupy s Miloslavem Šimkem a Luďkem Sobotou v divadle Semafor a v televizních pořadech dostal až k filmu. Přestože debutoval až ve svých pětatřiceti letech rolí cholerického závodníka Volejníka ve filmu JÁCHYME, HOĎ HO DO STROJE!, charismatickým a živelným hereckým projevem zaujal diváky i režiséry natolik, že v následujících dvaceti letech šel doslova z role do role. Mezi jeho nejvýraznější postavy patří agresivní šéfkuchař v crazy komedii COŽ TAKHLE DÁT SI ŠPENÁT?, nenapravitelný pedant z černé komedie TEN SVETR SI NESVLÍKEJ nebo neúspěšný sňatkový podvodník z televizní "šéfovské" série Hynka Bočana. Proslul také jako komentátor animovaných filmů, zejména večerníčků jako Mach a Šebestová, Žofka a spol. nebo Hugo z hor.

Po šedesátce Petr Nárožný poněkud zvolnil tempo, objevuje se častěji než ve filmu v televizních inscenacích a seriálech, ani dnes ovšem neváhá vyzkoušet nové disciplíny, jako bylo hraní v sitcomu ("Hospoda"), nebo moderování zábavného tv pořadu Zlatíčka.


14.4.1938
Praha, Československo
Petr Nárožný csfd

Policejní historkyKlíč svatého PetraPoslední aristokratkaDvojníciStrašidlaPiknikPrincezna a písařČtyřlístek ve službách králeLáska je láskaLíbáš jako ďábelProbudím se včeraAutopohádkyFilmoviedky: Dušičky seniorovSaxána a Lexikon kouzelDešťová vílaNa půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?Peklo s princeznouKozí příběh - Pověsti staré PrahyV hlavní roliEden - Zlatá kartaRestaurace U princeDrátařík a hruška moudrostiÚtěk do BudínaMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoKašpárkovy rolničkyAtentát na ministra financíO modrém ptáčkuVše pro firmuBohatství slečny KronkiovéPrincezna za tři korunyČarodějné námluvyKoncertKouzelný měšecBubáci pro všední denDen, kdy unesli papežeKulihrášek a zakletá princeznaMalostranské humoreskyOmyl děda VševědaPoslední slovoUsmívej se, lásko máLepší pánMarie RůžičkaTři Alberti a slečna MatyldaHotýlek v srdci EvropyNesmrtelná tetaSvatba upírůZvláštní schopnostiŠťastná rodinaFascikl „S“Honorární konzulKosmická čarodějnice v ČeboniLáska zlatnice LeonettyO zapomnětlivém černokněžníkoviPrincezna SlonbidloPřípady pana JaníkaZvonokosyNa dvoře je kůň, šéfeO princi, který měl smůluPříhody lišky Bystroušky


Aktualizace osobnostního profilu Petr Nárožný: 18.5. 2024 16:08