Film Info

Červené střevíčky
csfd
84

Červené střevíčky

Info
Velká Británie, 1948 , 133 min
Žánr
Drama - Romantický - Muzikál
Režie
Michael PowellEmeric Pressburger
Hrají
Marius GoringMoira ShearerAnton WalbrookAustin TrevorEsmond KnightIrene BrowneLudmila TchérinaAlbert BassermannHay PetrieEmeric PressburgerJean HébeyRobert HelpmannRobert DorningCharles LisnerBill Shine
Téma

Popis filmu Červené střevíčky

Pro svůj desátý společný film nalezli Powell a Pressburger inspiraci ve stejnojmenné romantické pohádce Hanse Christiana Andersena o dívce podlehnuvší moci magických tanečních střevíčků, kterou rozpracovali do strhujícího příběhu o stravující vášni pro umění a kreativní proces. Talentované baletce Vicky (Moira Shearerová) se plní sen v podobě angažmá v ansámblu inspirativního a démonického impresária Lermontova (Anton Walbrook), neúprosně trvajícího na podřízení soukromí vyšším uměleckým cílům. Díky představení Červené střevíčky Vickyina kariéra strmě stoupá, ovšem v okamžiku, kdy se její přátelství s hudebním skladatelem Julianem (Marius Goring) změní v milostný vztah, je hvězda souboru postavena před osudovou volbu. Nejproslulejší titul v produkci The Archers průkopnickým způsobem spojuje dosud oddělená teritoria divadelního jeviště a filmu. Během novátorské patnáctiminutové baletní sekvence je divák z pohodlí sedačky vtažen do Vickyina vnitřního světa, v němž svádí souboj „pozemský“ cit s oddaností k umění.(MFF Karlovy Vary)



Aktualizace: 3.11.2016 23:04

Červené střevíčky hodnotící komentáře

Hodnotící komentáře

Červené střevíčky download


Červené střevíčky online


Červené střevíčky ke stažení


Červené střevíčky


Červené střevíčky

Červené střevíčky ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
11