Film Info

Bio Ráj
csfd
86

Bio Ráj

Info
Itálie - Francie, 1988 , 155 min (SE: 124 min, Directors cut: 173 min)
Žánr
Drama - Romantický - Komedie
Režie
Giuseppe Tornatore
Hrají
Philippe NoiretEnzo CannavaleSalvatore CascioLeo GullottaIsa DanieliPupella MaggioAgnese NanoTano CimarosaJacques PerrinBrigitte FosseyMarco LeonardiNicola Di PintoLeopoldo TriesteAntonella AttiliNino TerzoBeatrice Palme
Téma

Popis filmu Bio Ráj

Film má dvě časové roviny. Úspěšný filmový režisér si při zprávě o smrti starého vesnického promítače Alfreda vzpomíná na své dětství. Na pozadí poválečné bídy se rozvíjí vztah mezi malým Totem, neodbytně přitahovaným tmavým sálem kina a promítací kabinou (s hučícími praskajícími stroji, paprsky světla rozptýlenými v prachu, převíječkami a prázdnými cívkami rozvěšenými po zdech), ve které kraluje Alfred, zastupujíci mu autoritu otce, nezvěstného od války. Dospívající Toto se Alfredem nechá přemluvit k odchodu z vesnice, aby rozvinul svůj talent. Když se po letech vrací na pohřeb, stařičké kino je právě bouráno a dojatý Toto si promítá film, sestavený ze scén polibků, které musel Alfred na příkaz místního farářa vystřihovat, aby je teď odkázal svému příteli a žákovi. Svěží, divácky vřele přijatý film nesklouzl do sentimentality, ale s přesně dávkovaným sentimentem nostalgicky evokuje dobu, v které kino bylo pro vesničany jediným kulturně-společenským zážitkem. Silnější první polovina je hereckým koncertem Philippe Noireta, kterému půvabně sekunduje jeho dětský partner. V roku 1994 se dostal do kin režisérův sestřih filmu, který je o 52 minút delší, než původní verze. Film získal roku 1990 Oscara za nejlepší zahraniční film; o rok dříve byl oceněn Velkou cenou poroty na MFF v Cannes.
Zdroj: oficiální distributor


Podobné filmy

Amarcord

Aktualizace: 16.11.2017 23:50

Bio Ráj hodnotící komentáře


Bio Ráj download


Bio Ráj online


Bio Ráj ke stažení


Bio Ráj

Bio Ráj ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
204