Film Info

Romeo a Julie
csfd
82

Romeo a Julie

Info
Itálie - Velká Británie, 1954 , 138 min
Žánr
Drama - Romantický
Režie
Renato Castellani
Hrají
Laurence HarveyFlora RobsonBill TraversJohn GielgudEnzo FiermonteSebastian CabotNorman WoolandMervyn JohnsMario MeniconiNietta Zocchi

Popis filmu Romeo a Julie

Barevný anglo-italský film, italského režiséra s anglickými herci je natočen podle nejslavnější tragedie Williama Shakespeara. Dva staré šlechtické rody veronské, Montekové a Kapuletové, žijí v odvěkém nepřátelství. Děti znepřátelených rodičů, Romeo a Julie se na plese vášnivě zamilují a dají se tajně oddat. Záhy po sňatku však musí Romeo opustit Veronu protože zabil v souboji Tybalta z rodu Kapuletů. Juliini rodiče chtějí dceru provdat za hraběte Parise. Julie, toužíc sňatek znemožnit, požije prostředek, který ji učiní na čtyřiadvacet hodin zdánlivě mrtvou. Romeo neví, že smrt Julie je jen zdánlivá a v zoufalství nad ztracenou láskou si vezme život. Stejně i Julie, když procitne z tvrdého spánku a vidí mrtvého Romea, nechce již žít. Nad mrtvými těly dětí dochází pozdě k usmíření obou rodů.(Filmový přehled)


Podobné filmy

Stíny zapomenutých předků

Aktualizace: 18.4.2018 19:24

Romeo a Julie hodnotící komentáře

Romeo a Julie ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
nahrávám...
57