Film Info

Gumídci
csfd

Popis seriálu Gumídci 1985

Animovaný seriál byl vytvořen společností Walt Disney v polovině osmdesátých let 20. století. U nás byl vysílan od roku 1992. Děj se odehrává ve středověké Anglii, za dob rytířů. Gumídci, kteří žijí v lese, se straní lidí, protože lidé už nevěří, že existují a mají je za pouhou legendu. O jejich existenci ví jen královská dcera Klára a Kryštof - královské páže. Hlavním nepřítelem Gumídků je kníže Igor, který žije na hradě Lotrník společně s obry (tupouny). Hlavním cílem Igora je získat pro sebe hrad Strdín, hrad dobrého krále Kristiána. Igorovi se zatím jeho sen nesplnil a na tom mají také velkou zásluhu Gumídci, kteří po vypití "hopsinkové šťávy" jsou na omezenou dobu silnější a dobře skáčí. A zde jsou jména Gumídků, se kterými se můžeme setkat: Brepta - nejstarší ze všech Gumídků a má ve svém pokoji Velkou Gumovědnou knihu, díky které se naučil kouzlit a získal všechny vědomosti o učení starých Gumídků. Babča - je jediná, která vždy vaří hopsinkovou šťávu. Brůča - je jediným kdo nesouhlasí s návštěvami u Kláry a Kryštofa. Brumla - rád si pochutnává na dobrém jídle a má hodně jednoduché myšlení. Bára - miluje a obdivuje lidi a jejich společenský způsob života. Bíďa - nejmladší z Gumídků, má rád dobrodružství a život Gumídků mu připadá nezáživně nudný. Boža - gumídek přivedený Brůčou a Brumlou, velký umělec což si o sobě myslí jen on sám.(ČSFD.cz)


Podobné filmy

ŠmoulovéŠmoulové: Zapomenutá vesniceŠmoulové 2Šmoulové: Strašidelný speciálŠmoulovéŠmoulokoledaŠmoulové a kouzelná flétna

Aktualizace: 2018-5-28

Gumídci hodnotící komentáře


Gumídci download

Gumídci ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
471