Film Info

Hra na pláč
csfd

Hra na pláč

Info
Velká Británie - Japonsko, 1992 , 112 min
Žánr
Thriller - Drama - Romantický - Krimi
Režie
Neil Jordan
Hrají
Forest WhitakerMiranda RichardsonStephen ReaAdrian DunbarJaye DavidsonAndrée BernardJim BroadbentRalph BrownBryan ColemanTony Slattery
Téma

Popis filmu Hra na pláč 1992

Člen Irské republikánské armády Fergus se podílí na zajetí britského černošského vojáka Jodyho. Během tří dnů se s ním sblíží. Přesto je však svolný rukojmího zastřelit. Jenže vojáka při pokusu o útěk přejede britský obrněný vůz. Fergus vyhledá v Londýně Jodyho dívku Dil a zamiluje se do ní. IRA ho znovu vyhledá a on přijme účast na chystaném atentátu. Zároveň se snaží uchránit Dil před spolubojovníky... Neil Jordan suverénně splétá několik motivů do svrchovaně filmového tvaru. Po působivém prologu na klasické téma vztahu vězně a jeho strážce, odhalujícího zrůdnost politického násilí, se příběh přenáší do roviny intimního erotického poměru, ozvláštněného sexuální odchylkou (irský katolík je náhle postaven do neřešitelného dilematu). Na konci splynou obě roviny do poněkud bizarní historky z černé kroniky, a smírný epilog uzavírá zvláštní "vymyšlené" drama, jež vůbec nemusí být vzdálené realitě. Režisér dokáže mistrně navodit atmosféru, mnohdy i pomocí překrásných dobových písní.
Zdroj: oficiální distributorAktualizace: 2018-5-30

Hra na pláč hodnotící komentáře


Hra na pláč download


Hra na pláč online


Hra na pláč ke stažení


Hra na pláč

Hra na pláč ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
109